Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
18/08/2020 - 08:00

Nowy Sącz: szpital przejmie opiekę nad pacjentami z koronawirusem?

Niewykluczone, że Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu przejmie opiekę nad pacjentami zakażonymi koronawirusem, którzy po leczeniu w szpitalu jednoimiennym w Krakowie zostali wypisani do domu, a także nad pacjentami zmagającymi się z COVID – 19, znajdującymi się w izolacji domowej. Do tej pory takimi pacjentami zajmował się krakowski szpital jednoimienny.

Teraz jednak, w związku z bardzo dynamiczną sytuacją i rosnącą liczbą zakażonych w Małopolsce ta placówka potrzebuje odciążenia.

Taką konieczność sygnalizuje władzom województwa dyrekcja szpitala jednoimiennego w Krakowie.

Na razie nie wiadomo jeszcze czy chodziłoby jedynie o mieszkańców samego miasta czy także o mieszkańców powiatu nowosądeckiego.

- Na razie nie ma w tej materii żadnych ustaleń – mówi Agnieszka Zelek – Rachtan, rzecznik prasowy sadeckiego szpitala.  

Do tej pory pacjenci z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego, którzy byli leczeni w jednoimiennym Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, zaś po powrocie do domu przebywali w izolacji, formalnie pozostawali pod opieką krakowskiej placówki.

Na czym polegałaby opieka sądeckiego szpitala?

- Jest tutaj mowa o nadzorze medycznym, wystawianiu pacjentom recept, jak również wykonywaniu dalszych wymazów i wystawianiu zwolnień lekarskich – mówi nasza rozmówczyni.

Rzeczniczka szpitala nie potwierdza pogłosek, jakoby nowosądecki szpital miał zostać przekształcony w placówkę jednoimienną. Drugą w Małopolsce.

- Na razie nie ma takiej decyzji – dodaje rzeczniczka.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)