Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 grudnia. Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
27/12/2017 - 20:25

Nowy Sącz: STBS buduje przedszkole, żłobek i pawilon handlowy. Dla kogo i gdzie?

PP-H Budmex wkracza na plac budowy przy ul. Kusocińskiego w Nowym Sączu. Na zlecenie Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wybuduje pawilon handlowo usługowy i przedszkole ze żłobkiem. Termin zakończenia prac zaplanowano na październik 2018 roku.

Przypomnijmy. Grunt przy ul. Kusocińskiego (niedaleko Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego) STBS decyzją radnych dostał aportem od Urzędu Miasta w kwietniu 2016 roku. Dlaczego radni zamiast sprzedać grunt na wolnym rynku oddali działkę za darmo?

Zobacz też: Nowy Sącz: Spółka STBS dostanie działkę za darmo. Co będą z tego mieli sądeczanie?

Zawnioskował o to sam STBS a zarząd Towarzystwa argumentował, że skoro przy Kusocińskiego i 29 Listopada wybudowano już 15 budynków mieszkalnych, to trzeba też zadbać o stworzenie dla ich mieszkańców odpowiedniej infrastruktury osiedlowej: żłobka, przedszkola, sklepów i tego wszystkiego, co potrzebują do funkcjonowania przede wszystkim młode rodziny.

Argumentacja okazała się skuteczna a spółka dotrzymała słowa i kilkanaście miesięcy później,, 1 grudnia 2017 roku rozstrzygnęła przetarg na budowę wspomnianych obiektów.

O realizację przedsięwzięcia ubiegały się dwie nowosądeckie firmy a ich ceny niewiele od siebie odbiegały. Pierwsza z nich to PP-H Budmex sp. z o.o. a druga to eRSbet sp. z o.o. Pierwsza oszacowała inwestycję na ok 8 mln 606 tys. a druga na 8 mln 674 tys. zł brutto. Przetarg wygrał Budmex, który już przystępuje do prac.

Zobacz też: Był optymizm i dobre chęci, skończyło się na niczym. Szanse na Mieszkania Plus w Nowym Sączu już pogrzebane?

Inwestycję podzielono na dwa etapy. Jako pierwszy ma powstać budynek handlowo usługowy a jako drugi budynek wielofunkcyjny obejmujący przedszkole, żłobek, świetlicę osiedlową oraz pomieszczenia usługowe. Wykonawca ma zadbać też o odpowiednie zagospodarowanie otoczenia.

Oba budynki będą miały łącznie około 2 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni z czego 450 metrów kwadratowych wygospodarowanych zostanie pod market spożywczy. W pierwszym z pawilonów uruchomiony zostanie też Urząd Pocztowy a z opieki w zespole przedszkolno żłobkowym skorzystać będzie mogło aż około 120 dzieci.

Termin zakończenia prac zaplanowano na październik 2018 roku.

ES [email protected] Wizualizacja: Art Studio Paweł Kurzeja

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Jarosław Wasiluk, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu mówi o swych zamierzeniach. Będą drony i ekopatrole


Dziękujemy za przesłanie błędu