Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
15/10/2019 - 11:05

Nowy Sącz: sesja Rady Miasta. Transmisja na żywo

Gorąco będzie zapewne podczas dzisiejszej sesji rady miasta. Obejmuje aż 22 punkty, ale, jak należy przypuszczać, porządek obrad zostanie rozszerzony także o inne projekty. Szykuje się ożywiona dyskusja nad kilkoma bardzo ważnymi sprawami.

Radni pochylą się dzisiaj nad projektem uchwały uchylającej zgodę radnych na rezygnację z dopłaty miasta do taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków.

Przypomnijmy, że radni połączonych obecnie dwóch klubów „PiS – Wybieram Nowy Sącz” próbowali już wprowadzić ten projekt podczas poprzedniej – nadzwyczajnej sesji, w trakcie której radni musieli i to w wręcz ekspresowo znaleźć pieniądze na zabezpieczenie kwoty 1,6 mln złotych, które miasto ma zwrócić do budżetu państwa. Jest to niewłaściwie pobrana przez miasto subwencja oświatowa za lata 2015 – 2018. Wtedy jednak nie udało się tego zrobić, więc powyższy projekt znalazł się w porządku obrad dzisiejszej sesji.

Rezygnacja radnych  z dopłaty do taryfy za dostawę wody i odbiór ścieków komunalnych przez spółkę Sądeckie Wodociągi odbiła się szerokim, negatywnym echem wśród sądeczan.

Projekt będzie rekomendowała dzisiaj radna Teresa Cabała.

W projekcie uchwały czytamy między innymi, że „niniejszy projekt uchwały jest oczekiwany przez mieszkańców Nowego Sącza, których wolę, jako Rada Miasta Nowego Sącza mamy obowiązek  przedstawiać i bronić. Mieszkańcy miasta nie mogą odczuwać skutków braku porozumienia prezydenta miasta z Walnym Zgromadzeniem Wspólników wspomnianej Spółki”.

Dzisiaj pod obrady wraca również projekt „Karty Nowosądeczanina”. Przypomnijmy, że o zwołanie oddzielnej nadzwyczajnej sesji prosił przewodniczącą Rady Miasta prezydent Ludomir Handzel, ale pod jej nieobecność nie wyraził na to zgody wiceprzewodniczący rady Artur Czernecki.

Prezydent Handzel zwołał więc debatę na ten temat z radnymi, ale przyszli na nią tylko radni dwóch klubów: Koalicji Obywatelskiej i Koalicji Nowosądeckiej. Radni połączonego klubu „PiS – Wybieram Nowy Sącz” byli nieobecni.

Jaki będzie jeszcze zapalny punkt sesji. Przekonamy się o tym już wkrótce. Sesja rozpoczyna się o godz. 12.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)