Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
29/08/2023 - 07:15

Nowy Sącz: rusza remont Magazynowej. Zobacz, którędy nie przejedziesz

Rusza właśnie zapowiadany remont Magazynowej w Nowym Sączu. Zobacz, którędy już nie przejedziesz.

O godzinie 8 zaczyna się dziś, 29 sierpnia pierwszy etap remontu ulicy Magazynowej. Tym samym drogowcy zamykają odcinek tej ulicy od skrzyżowania z Al. Piłsudskiego do zjazdu do Zespołu Szkół Specjalnych nr 5.

Objazd poprowadzony jest przez Al. Piłsudskiego i ulicą Wiśniowieckiego. Szczegóły na mapie powyżej. Jednocześnie nadal będzie można dojechać do posesji mieszczących się przy zamkniętym odcinku.

Na Magazynowej jest jeden z ważniejszych przystanków MPK, ale na czas remontu będzie on przeniesiony na ul. Wiśniowieckiego koło siedziby Powiatowego Zarządu Dróg. 

Nowy Sącz: część Nowochruślickiej rozkopana. Tworzą się korki [ZDJĘCIA]

Co się tutaj zmieni drogowo? Nawierzchnia Magazynowej, z której korzystamy dzisiaj, ma zostać całkowicie rozebrana i wykonana od nowa – począwszy od podbudowy. Wzdłuż drogi mają powstać nowe chodniki i ścieżka pieszo – rowerowa. Wymienione zostanie też oświetlenie ze szczególnym naciskiem na przejścia dla pieszych.

Roboty wykona wybrana w przetargu - po negocjacjach - firma „GODROM”, która wyceniła inwestycję na 3 219 273,86 zł. Ta sama firma remontuje już na terenie Nowego Sącza ulicę Nowochruślicką i wybudowała dwa nowe ronda u zbiegu Piłsudskiego i Kamiennej oraz Piłsudskiego i Nawojowskiej. ([email protected] Fot.: MZD) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu