Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
06/03/2020 - 13:50

Nowy Sącz: przeciwdziałają wirusom. Prewencja w miejskich autobusach

Wielu mieszkańców Nowego Sącza podróżuje codziennie miejskimi autobusami. Sądeczanie pytają, jakie kroki prewencyjne podejmuje spółka MPK w związku szerzącym się na świecie zakażeniem koronawirusem.

Pytanie to nie jest bezpodstawne, bo pasażerowie wchodząc do autobusu przebywają, krótko, bo krótko, ale w większej zbiorowości.

O działania związane z profilaktyką zapytaliśmy Jerzego Leszczyńskiego, prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu.

- W związku z epidemią koronawirusa na świecie także i nasza spółka, podjęła oczywiście działania profilaktyczne – mówi Jerzy Leszczyński. – Wnętrza wszystkich autobusów, kończących kursy i zjeżdżających do bazy, są myte dostępnymi środkami chemicznymi. Dodatkowo preparatem na bazie alkoholu myte są wszystkie elementy z którymi może zetknąć się pasażer. Mam tu na myśli wszystkie poręcze, uchwyty, elementy foteli, których pasażer może się trzymać. Tym płynem dezynfekowane są także kasowniki.

W środki dezynfekujące dłonie zostali także wyposażeni kierowcy jeżdżący w autobusach. Mimo, że są oni oddzieleni szybą od części pasażerskiej autobusu, to mają jednak kontakt z pasażerami. W autobusach sprzedawane są bilety uprawniające pasażera do podróżowania tym pojazdem.

- Kierowca wydaje pasażerowi bilet, który można kupić w naszych autobusach, pobiera za niego zapłatę, wydaje resztę, więc wyposażyliśmy każdego kierowcę w żel antybakteryjny do dezynfekcji rąk – dodaje szef MPK w Nowym Sączu. – Kierowcy zostali także wyposażeni w nawilżane chusteczki, którymi mogą wytrzeć dłonie.

W ramach antywirusowej profilaktyki Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zamontowało też dodatkowo dozowniki z preparatem do chirurgicznej i higienicznej dezynfekcji rąk. Są one dostępne budynku nowego dworca MPK przy ul. Batorego, w Punkcie Obsługi Klienta MPK przy ul. Piotra Skargi. Kilka dozowników zostało również oraz zamontowanych na korytarzach, jak również w Punkcie Obsługi Klienta MPK znajdującym się w siedzibie spółki MPK przy ul. Wyspiańskiego.

- Z płynu dezynfekującego ręce mogą korzystać i pracownicy spółki i oczywiście mieszkańcy. – dodaje prezes MPK.  – Dozowniki są zamontowane w miejscach publicznych, przy wejściach do toalet. – Po umycia rąk, wychodząc z toalety można skorzystać z tego preparatu. Pragnę uspokoić mieszkańców. MPK podjęło wszystkie niezbędne kroki prewencyjne w związku ze światową epidemią koronawirusa.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM, spółka MPK.Dziękujemy za przesłanie błędu