Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
23/10/2021 - 14:20

Nowy Sącz: oni na ślubnym kobiercu stanęli 60 i 50 lat temu

- Szczęśliwa miłość, to również szczęśliwe małżeństwo. W każdym małżeństwie splata się miłość i przyjaźń, szacunek, namiętność, wierność, wzajemne zrozumienie i wsparcie – mówią pary małżeńskie, które w sądeckim ratuszu świętowały jubileusz Diamentowych i Złotych Godów.

Wszystko to, połączone w jedno – to gwarantowana i niezawodna recepta na udany związek małżeński. W sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza kolejne sądeckie pary świętowały jubileusz Diamentowych i Złotych Godów. W gronie czternastu zaproszonych par małżeńskich były dwie, które na ślubnym kobiercu stanęły sześćdziesiąt lat temu.

Wspomniane pary zostały odznaczone medalami przyznanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Dostojnych jubilatów i ich rodziny witali w sali ratuszowej prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Lichoń.

- Pięćdziesiąt, a nawet sześćdziesiąt lat to bardzo długi okres czasu. Mam pełną świadomość, że były w tych mementach również takie chwile, które były ciężkimi chwilami. Były rozterki, były problemy, ale właśnie wtedy pewnie docenialiście to, że stoi przy was ta druga osoba, która pomaga, która pocieszy. To, że jesteście dzisiaj w tej sali to dla mnie moment bardzo wzruszający. Nie ukrywam, że nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy nie byłoby mnie tutaj z Państwem. Wszystkiego dobrego – powiedział do jubilatów prezydent Ludomir Handzel.

Gratulacje z powodu tak wspaniałego jubileuszu - rocznicy Złotych i Diamentowych Godów złożyła parom małżeńskim Monika Lichoń, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Nowym Sączu.

- Pięćdziesiąt lat to wiele, a przeżycia w ciągu tych długich lat – radości i smutki związały Państwa jeszcze bardziej. Przez te wszystkie lata troszczyli się Państwo o zapewnienie bytu rodzinie, o dobre wychowanie dzieci i ich przyszyły los. Dzisiaj dzieci, wnuki i prawnuki są Wam wdzięczni za trud i poświęcenie oraz darzą Was wielkim szacunkiem. Medale te, są podziękowaniem za wszystko, co tak długo Państwo budowaliście jako małżeństwo i rodzina. Stanowią potwierdzenie, że wybrana przed laty droga była słuszna. Dzięki wytrwałości, wzajemnemu zrozumieniu, zgodnej pracy dla dobra rodziny, potrafiliście Państwo pokonać przeciwności losu, jakich nikomu nie szczędzi życie. Swój związek zbudowaliście na miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej, co pozwoliło Wam wytrwać razem tyle lat i teraz świętować z nami swój Jubileusz. Ciesząc się z Państwem tym rodzinnym świętem, chciałabym życzyć nieustającej miłości, zgody i radości na dalsze wspólne dni oraz kolejnych pięknych jubileuszy przeżytych w zdrowiu. Niech szczęście nigdy Państwa nie opuszcza, a radosny uśmiech towarzyszy Wam każdego dnia - dodała kierownik USC.

Pary oprócz medali otrzymały drobne upominki, a dostojne jubilatki piękne bukiety kwiatów. Był oczywiście uroczysty toast i symboliczna lamka szampana, a gratulacje od najbliższych i wspólne fotografie.

Jubileusz brylantowych godów świętowali:

 • Weronika i Stanisław Homoncikowie (60-lecie)
 • Magdalena i Kazimierz Jakubowscy (60-lecie)

Jubileusz złotych godów świętowali: 

 • Halina i Ludwik Basta
 • Zofia i Jerzy Błoniarz
 • Eleonora i Czesław Bochniarz
 • Halina i Piotr Boguccy
 • Stanisława i Stanisław Górscy
 • Elżbieta i Stanisław Groń
 • Maria i Zygmunt Król
 • Zofia i Andrzej Leśniak
 • Anna i Zbigniew Racoń
 • Maria i Stanisław Stelmach
 • Janina i Józef Zając
 • Janina i Edward Zapała

Redakcja Sądeczanina dołącza się do życzeń dla dostojnych jubilatów.

[email protected], fot. i źródło: Urząd Miasta w Nowym Sączu.

Nowy Sącz: powiedzieli sobie – Tak – na ślubnym kobiercu 60. i 50. lat temu
- Szczęśliwa miłość, to również szczęśliwe małżeństwo. W każdym małżeństwie splata się miłość i przyjaźń, szacunek, namiętność, wierność, wzajemne zrozumienie i wsparcie – mówią pary małżeńskie, które w sądeckim ratuszu świętowały jubileusz Diamentowych i Złotych Godów.


Dziękujemy za przesłanie błędu