Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
17/10/2019 - 15:25

Nowy Sącz: Oni mają receptę na udany związek małżeński [FILM, ZDJĘCIA]

Miłość, wierność wzajemne zrozumienie i wsparcie – taką receptę na udany związek podawali dzisiaj małżonkowie, którzy w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza świętowali „Diamentowe i Złote Gody”. Dostojni jubilaci, a było zgromadzonych 14 par odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Jubilaci byli gośćmi prezydenta Ludomira Handzla. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie zostały przyznane przez prezydenta RP piętnastu parom. Jedna z nich nie była obecna w ratuszu.

Dzisiejsza uroczystość była okazją do przekazania przez prezydenta Ludomira Handzla najserdeczniejszych życzeń wyróżnionym jubilatom.

Maria i Franciszek Zabrzescy z Zabełcza obchodzą w tym roku 60 lat wspólnego pożycia małżeńskiego.

- Można być razem we wspólnym związku, jeśli jest zgoda, miłość i wzajemne zrozumienie – powiedziała portalowi Sądeczanin.info pani Maria. –. Jeśli tak jest to, można przetrzymać wszystko. Pobraliśmy się w 1959 roku. Wiadomo było różnie. Wychowywaliśmy dzieci, dorabialiśmy się. Były w naszym życiu chwile radosne, ale też i chwile trudne, ale tych nie pokazywaliśmy po sobie naszym dzieciom. Doczekaliśmy się pięcioro dzieci, 15 wnuków i 14 prawnuków. Ładna rodzinka – śmieje się pani Maria.  

Jedną z par, która w tym roku obchodzi „złote gody” i obecna była w ratuszu byli państwo Bogusława i Alojzy Kuzakowie z osiedla Barskie.

- Życie, jak to życie obfitowało w chwile dobre i złe, ale trzeba być twardym. Nie trzeba się załamywać – przekonuje pani Bogusława - Czasami było bardzo ciężko, ale jakoś szliśmy wspólnie do przodu. Wiara daje dużo. Dziękujemy Bogu, że doczekaliśmy się trojga dzieci, dziewięcioro wnuków, trzech prawnuków. Bogu dziękujemy za to co mamy i prosimy o to, co najlepsze dla naszej rodziny.

Dzisiaj w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza oprócz między innymi dostojnych jubilatów nie zabrakło licznego grona ich rodzin.

Z bardzo ciepłymi słowami do jubilatów zwrócił się między innymi prezydent Ludomir Handzel

- To Państwa wielki dzień. Idziecie razem przez życie, patrzycie w tym samym kierunku – mówił prezydent Handzel. – Osiągacie te same wyznaczone wspólne cele. Jest to moment, który bardzo mnie wzrusza. Waszych bliskich zapewne też. Pochylam się z wielkim szacunkiem przed Państwem. Swoim życiem udowodniliście, że można osiągnąć bardzo wiele trzymając się razem za ręce, patrząc sobie w oczy idąc wspólną drogą.

Prezydent Ludomir Handzel wręczył jubilatom medale za długoletnie pozycie małżeńskie. Pary otrzymały drobne upominki, a dostojne jubilatki piękne bukiety kwiatów. Był oczywiście uroczysty toast i symboliczna lamka szampana, a potem wspólne fotografie.

Dostojni jubilaci

BARBARA I BOLESŁAW KOSAKOWSCY       50-LECIE

HALINA I EUGENIUSZ KUROWSCY  50-LECIE

BOGUSŁAWA I ALOJZY KUZAKOWIE 50-LECIE

ZOFIA I TADEUSZ LACKOSZOWIE  50-LECIE

BOŻENA I WŁADYSŁAW MATCZYŃSCY  50-LECIE

MARIA I EUGENIUSZ MATUSZNY  50-LECIE

FRANCISZKA I JAN MICHALIKOWIE  50-LECIE

LIDIA I LESZEK NOWAKOWIE 50-LECIE 

IRENA i KAROL PORĘBSCY 50 – LECIE

ZOFIA I TADEUSZ TOKARCZYKOWIE 50-LECIE

MARIA I WŁADYSŁAW TROJANOWIE 50-LECIE

KAZIMIERA I BOGUSŁAW WERSCY 50 – LECIE

MARIA I FRANCISZEK ZABRZESCY 60 – LECIE

TERESA I CZESŁAW ŻELAZKOWIE 50 – LECIE

MARIA I JÓZEF LEDNIOWSCY 50 – LECIE

Redakcja Sądeczanina dołącza się do życzeń dla dostojnych jubilatów.

[email protected], fot. IM.

Oni mają receptę na udany związek małżeński
Miłość, wierność wzajemne zrozumienie i wsparcie – taką receptę na udany związek podawali dzisiaj małżonkowie, którzy w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza świętowali „Diamentowe i Złote Gody”. Dostojni jubilaci, a było zgromadzonych 14 par odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie.


Dziękujemy za przesłanie błędu