Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
28/07/2019 - 15:45

Nowy Sącz: nowa winda w budynku przychodni specjalistycznych. Była potrzebna

Jeszcze w tym roku pacjenci Zespołu Poradni Specjalistycznych szpitala przy ul. al. Wolności 49 w Nowym Sączu będą mogli korzystać z nowej windy dostosowanej do potrzeb osób mających problem z poruszaniem się i osób niepełnosprawnych.

Z montażu tego urządzenia powinni być zadowoleni przede wszystkim ludzie starsi, dla których pokonanie kilku kondygnacji przychodni po schodach jest już sporym wyzwaniem.

Przypomnijmy, że w 2016 roku budynek przy al. Wolności zmienił się zewnętrznie nie do poznania. Wtedy odnowiono elewację budynku. Zamontowano w nim nowe drzwi i okna. Budynek został docieplony. Teraz planowany jest w nim remont wnętrza.

Budynek posiada cztery kondygnacje. Dlatego też nowa, większa winda była w nim wręcz niezbędna. Taka winda zostanie zainstalowana jeszcze w tym roku. Musi być jednak wybudowany nowy szyb.

Prace w budynku przy al. Wolności już się rozpoczęły.

Koszt wszystkich robót związanych z rozbiórką, zakupem i montażem dźwigu, położeniem nowych posadzek, zainstalowaniem wentylacji, instalacji elektrycznej i pracami wykończeniowymi to ponad 260 tys. zł.

Sporą część, bo niemal 78,5 tys. zł sfinansuje PFRON. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na koniec września br.

- Nowa winda w tym budynku jest bardzo potrzebna, bo tam zostanie w przyszłości przeniesiona szpitalna poradnia rehabilitacyjna - mówi Lidia Zelek, dyrektor sądeckiego szpitala. - Stanie się to dopiero po remoncie wnętrza budynku Zespołu Przychodni Specjalistycznych.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu