Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
23/04/2019 - 15:25

Nowy Sącz: nerwowy czas dla maturzystów. Odbiorą świadectwa, a potem egzamin

Maturzyści odliczają już dosłownie dni, kiedy odbiorą świadectwa dojrzałości i kiedy przystąpią do pierwszego w swoim życiu poważnego egzaminu. Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów odbędzie się w piątek, 26 kwietnia.

Dyrektorzy sądeckich szkół średnich nie przewidują w tej materii czarnego scenariusza.

Jeszcze jutro w wielu szkołach średnich w Nowym Sączu zbiera się Rada Pedagogiczna, która zatwierdzi wystawione końcowe oceny tegorocznym absolwentom. Matury zaczynają się 6 maja.

Niektóre szkoły w Nowym Sączu już są po procedurze klasyfikacyjnej. Tak, jak Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.

- Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi przeprowadziliśmy klasyfikację tegorocznych maturzystów - mówi Dorota Smaga, dyrektor II LO w Nowym Sączu. – 3 kwietnia nauczyciele wystawili końcowe oceny z poszczególnych przedmiotów. Następnego dnia uczniowie, którzy nie zgadzali się z oceną mogli się od niej odwołać do dyrektora. Piątego kwietnia zamknęliśmy klasyfikację uczniów, a 16 kwietnia odbyła się Rada Pedagogiczna. Maturzyści przyjdą pod odbiór świadectw dojrzałości 26 kwietnia

W II LO w Nowym Sączu do egzaminu dojrzałości będzie przystępowało 365 maturzystów. Dyrektor Smaga przyznaje, że sytuacja strajkowa w oświacie nie jest komfortowa, zarówno dla samych maturzystów, ich rodziców, jak również dla nauczycieli jak i dyrektorów szkół.

W Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych przy ul. Limanowskiego, którym kieruje dyrektor Walenty Szarek Rada Pedagogiczna zatwierdzająca końcowe oceny maturzystów odbędzie się jutro.

- Żaden termin nie został naruszony – mówi Walenty Szarek. - Jesteśmy przygotowani do matur – dodaje dyrektor Szarek. Mamy trzy opcje.

W Zespole Szkół nr 1 w Nowym Sączu Rada Pedagogiczna odbędzie się również jutro. Tak będzie też w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza

W tym roku I LO opuści 388 absolwentów.

- Jutro mamy klasyfikację końcową – przyznaje dyrektor Andrzej Padula. – Zespoły egzaminacyjne są przygotowane do pracy przy maturach. Mam nadzieję, że nic nieprzewidzianego się nie wydarzy.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)