Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
17/01/2020 - 18:10

Nowy Sącz: na osiedlu Kilińskiego była szpetna rudera, a co jest? [ZDJĘCIA]

Rudera przy ul. Stolarskiej w Nowym Sączu, po której hulał wiatr zniknęła. Dzisiaj na tym miejscu stoi nowa świetlica. Budynek wzniesiony z myślą o mieszkańcach z tej części miasta został otwarty.

Świetlica osiedlowa „Kilińskiego” przy ul. Stolarskiej jest kolejnym takim obiektem otwartym w ostatnim czasie, z przeznaczeniem na działalność m.in. kulturalno-oświatową. 

Z świetlicy będą korzystali mieszkańcy osiedla, w którym mieszka 150 rodzin.

Pomieszczenia zostały przystosowane do nowych potrzeb i wyposażone w meble, sprzęt oraz pomoce i materiały edukacyjne, książki i gry, komputery z dostępem do internetu oraz urządzenia służące do ćwiczeń rekreacyjnych. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W placówce będą prowadzone zajęcia tematyczne, a także kółka zainteresowań, czy przedsięwzięcia kultywujące lokalne tradycje i zwyczaje. Będą z nich mogli korzystać mieszkańcy niezależnie od wieku: dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe, głównie seniorzy. Każdy będzie mógł zapisać się na konkretne zajęcia i wziąć w nich udział zupełnie bezpłatnie.

Do tej pory mieszkańcy osiedla Kilińskiego nie mieli żadnego miejsca, aby mogli się spotykać i omówić różne sprawy.

- Liczyliśmy na to, że w tym budynku będzie oddzielne pomieszczenie dla Zarządu Osiedla – mówi Stefania Podgórska, przewodnicząca Zarządu Osiedla. – Niestety nie pozwalają na to przepisy, ale cieszymy się chociaż z tego, że w tym budynku Zarząd będzie mógł się spotykać z mieszkańcami. To dla nas bardzo ważne.

Stefania Podgórska jest zadowolona również z tego, że w świetlicy będzie mogła pełnić dyżury z członkami zarządu osiedla oraz dzielnicowymi policji i straży miejskiej.

- Termin dyżurów już został ustalony – dodaje Stefania Podgórska. – Mieszkańcy będą mogli przychodzić z różnymi interwencyjnymi sprawami w każdy ostatni czwartek miesiąca. Pierwszy dyżur odbędzie się 30 stycznia.

Szefowa zarządu osiedla nie ukrywa, że fajnie mieć nareszcie miejsce, gdzie będzie można spotkać się z innymi mieszkańcami, wypić kawę, czy herbatę, porozmawiać.

- Chcielibyśmy, aby były tam przeprowadzane różne kursy na przykład nauki języka obcego, czy tańca – dodaje nasza rozmówczyni. – Mamy chętne wolontariuszki – fryzjerki, które przyjdą i doradzą mieszkańcom w kwestii fryzury. Wyszliśmy także z propozycją zorganizowania dla dzieci korepetycji.

Koszt modernizacji budynku to 1 131 600 złotych.

Świetlica jest czynna w poniedziałki i piątki od godz. 10 do 14, a we wtorki, środy i czwartki od godz. 14 do 18.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. MŚ.

Nowy Sącz: na osiedlu Kilińskiego była szpetna rudera, a co jest?
Rudera przy ul. Stolarskiej w Nowym Sączu, po której hulał wiatr zniknęła. Dzisiaj na tym miejscu stoi nowa świetlica. Budynek wzniesiony z myślą o mieszkańcach z tej części miasta został otwarty.


Dziękujemy za przesłanie błędu