Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
14/03/2019 - 20:25

Nowy Sącz: most heleński w kolorach tęczy. Jak wam się podoba? [ZDJĘCIA]

Tak mógłby wyglądać nowy most heleński w Nowym Sączu, gdyby znalazły się pieniądze na jego wielobarwne podświetlenie. Iluminacja nie jest jednak tanim przedsięwzięciem. Wstępnie podświetlenie nowej przeprawy przez Dunajec mogłaby kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych.

Dzisiaj wieczorem mogliśmy zobaczyć, jak podświetlany most mógłby się prezentować w godzinach nocnych, gdyby udało się na taką barwną ekspozycję znaleźć pieniądze.  

Takie podświetlenie było właśnie próbnie testowane. Przyglądali się temu z uwagą prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

- Kolorowe podświetlenie mostu zostało usunięte z przetargu- mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. - Docierają do mnie opinie, że ten most nie pasuje do tego miejsca, że zaburza panoramę miasta. Iluminacja mogłaby poprawić ogólne wrażenie. Zastanawiamy się nad oświetleniem tej przeprawy w porze nocnej. Byłby to taki ubogacający element. Stąd dziś te pierwsze próby, jakby to wyglądało. Na razie testujemy różne kolory. Kolorystyka jest bardzo szeroka, o czym można było się przekonać. Być może będzie także możliwość synchronicznej zmiany kolorów.

Prezydent przyznał jednak, że takie podświetlenie mostu wiązałoby się z dużymi kosztami.

- Mowa tutaj o setkach tysięcy złotych, więc musimy dobrze się zastanowić, czy decydować się na takie oświetlenie - dodał prezydent.

Okazuje się, że miasto nie może się ubiegać o dofinansowanie na iluminację mostu, ponieważ nie jest to oświetlenie techniczne.

- Jest to iluminacja, poprawa efektu estetycznego - uzupełnia Adam Konicki, dyrektor MZD w Nowym Sączu. - Takiego oświetlenia nie było we wniosku. Chcemy jednak ten obiekt ładniej wyeksponować.

Prezydent Handzel zapewnił, że będzie szukał dobrego rozwiązania.

Nad próbnym podświetleniem mostu czuwali pracownicy z Zespołu Zarządzania Energią Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Most heleński został "przybrany" w kilka barw.

Jak wam się podoba?

[email protected], fot. IM.

iluminacja mostu heleńskiego
iluminacja mostu heleńskiego


Dziękujemy za przesłanie błędu