Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
28/07/2020 - 07:00

Nowy Sącz: MORD zawiesza działalność. Trzech egzaminatorów ma koronawirusa

Trzech egzaminatorów Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu jest zakażonych koronawirusem. Informację tę potwierdził nam dzisiaj Marek Pławiak, dyrektor tej placówki. Od jutra jej działalność będzie zawieszona do odwołania. Wstrzymane są egzaminy na prawo jazdy.

To kolejna firma w Nowym Sączu, w której u pracowników zostało zdiagnozowane zakażenie koronawirusem. O tym, że groźny wirus został potwierdzony u osób pracujących w ośrodku zaalarmował naszą redakcję jeden z czytelników.

Czytaj także: Koronawirus na Sądecczyźnie nie odpuszcza. Krzywa zakażeń pnie się w górę!

- Trzech egzaminatorów w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego jest zakażonych. Już w piątek mieli potwierdzonego koronawirusa, a dziś MORD jest czynny. Egzaminy nadal się odbywają. To skandal! – oburza się czytelnik. - Dlaczego dyrektor ryzykuje zdrowie tylu ludzi? Pracuje nie tylko ośrodek w Nowym Sączu, ale także w Nowym Targu. Z tego co wiem część egzaminatorów nie zgłosiła się do pracy, bo boją się zakażenia.   

- Skoro dziś egzaminy się odbywały, to niewykluczone, że zarazili się kolejni ludzie. Skąd wiadomo, że nie doszło do zakażenia kolejnych pracowników! – dodaje z obawą nasz rozmówca.

Marek Pławiak, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, który od 2018 roku szefuje tej placówce i filii działającej w Nowym Targu potwierdził nam tę informację.

- Rzeczywiście zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u trzech naszych pracowników – egzaminatorów – mówi dyrektor MORD w Nowym Sączu. – Osoby te były ostatni raz w pracy ponad tydzień temu, więc mam nadzieję, że pozostali pracownicy będą bezpieczni.

Czytaj także: Przybywa zakażonych na Sądecczyźnie. Zobacz dane z gmin powiatu

W związku z zaistniałą sytuacją, w trosce o pracowników, jak o petentów załatwiających sprawy w tej placówce Marek Pławiak zdecydował, że działalność zarówno Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, jak i filii działającej w Nowym Targu zostaje zawieszona od jutra aż do odwołania.

Zdecydował również o zbadaniu wszystkich pracowników na obecność koronawirusa. Jeszcze dzisiaj zostaną od nich pobrane wymazy.

- Jest to z naszej strony działanie profilaktyczne – dodaje szef sądeckiego MORD. - Chcemy być pewni, że nie ma kolejnych pracowników zakażonych koronawirusem. – Wyniki przeprowadzonych badań będziemy mieli, przypuszczam w środę albo w czwartek. Pragnę podkreślić, że Sanepid nie zalecił nam zamknięcia firmy. Decyzję o zawieszeniu działalności ośrodka podjąłem osobiście w uzgodnieniu z powiatowym inspektorem sanitarnym w Nowym Sączu oraz w porozumieniu z marszałkiem województwa małopolskiego.

Badania przejdzie ponad pięćdziesięciu pracowników MORD.

Jutro do pomieszczeń Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu i Nowym Targu wejdzie specjalistyczna firma, która będzie je ozonowała. To samo czeka wszystkie auta egzaminacyjne, którymi dysponuje ośrodek.

Zapytaliśmy dyrektora Pławiaka, dlaczego dzisiaj MORD był czynny i odbywały się egzaminy na prawo jazdy – o czym zresztą alarmował naszą redakcję czytelnik.

- Informację o zakażeniach naszych pracowników otrzymaliśmy w weekend – tłumaczy szef sądeckiego MORD. – Jak w takiej sytuacji odwołać osoby, które były umówione na dzisiaj. To po pierwsze, a po drugie, co już mówiłem nie mieliśmy zalecenia Sanepidu do zamknięcia placówki. Jeszcze raz zaznaczam była to moja osobista decyzja.

Marek Pławiak zaznacza, że w MORD przestrzegane są wszelkie środki bezpieczeństwa zarówno przez pracowników, jak i petentów, w tym także osoby zdające egzamin.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu