Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
09/01/2019 - 21:20

Nowy Sącz: młodzi mają głos. Stawiają na Młodzieżową Radę Miasta

Czy zostanie powołana Młodzieżowa Rada Miasta? Jest taka wola sądeckiej młodzieży.

Z przewodniczącymi samorządów sądeckich szkół publicznych i niepublicznych spotkali się dzisiaj w ratuszu prezydent Ludomir Handzel, nowa szefowa Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska oraz Iwona Mularczyk, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza.

W spotkaniu wzięło udział dwudziestu dwóch młodych ludzi, którzy wyrazili chęć powołania do życia Młodzieżowej Rady Miasta. Za tym, aby takie młodzieżowe gremium zaczęło funkcjonować opowiada się też nowy gospodarz miasta.

- Nie chciałbym, aby było to sztuczne ciało, ale, aby było to gremium podejmujące inicjatywy  - zaznaczył prezydent Handzel. - Chcę, abyście brali czynny udział w życiu miasta, abyście uczestniczyli w rozmowach na przykład o przyszłości sądeckiej starówki, o oświacie, czy sporcie.

Uczestnicy próbowali opracować statuty przyszłej Młodzieżowej Rady Miasta. Wybrali też spośród siebie reprezentantów – pięć osób, które będą odpowiedzialne za organizację następnych spotkań. Są to: Jakub Belski z Zespołu Szkół Społecznych Splot, Grzegorz Ormiański z Zespołu Szkół Samochodowych, Jakub Machowski z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych, Justyna Biel z II Liceum Ogólnokształcącego i Jakub Kruczek z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

O tym, czy Młodzieżowa Rada Miasta powstanie, zadecyduje Rada Miasta Nowego Sącza.

Opr. IM., fot. i źródło: Urząd Miasta Nowego Sącza

Młodzieżowa Rada Miasta Nowego Sącza
Młodzieżowa Rada Miasta Nowego Sącza


Dziękujemy za przesłanie błędu