Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
08/02/2022 - 12:45

Nowy Sącz: mieszkańcy chcą więcej ścieżek rowerowych. Gdzie są planowane?

Każdy nowy kilometr ścieżki rowerowej w Nowym Sączu jest mile widziany. Ścieżki są w stolicy Sądecczyzny wręcz oblegane. Korzystają z nich zarówno rowerzyści, biegacze, jak i spacerowicze. Użytkownicy tych miejsc do rekreacji chcieliby, aby z każdym rokiem sieć ścieżek w mieście była coraz większa.

Zamiary poszerzenia sieci ścieżek rowerowych w mieście jak najbardziej są, ale…

Czytaj także: Nowy Sącz: tutaj będą kolejne kilometry ścieżek rowerowych. Miejsca was zaskoczą

Niedawno miasto ogłosiło kolejny już przetarg na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej oraz dokumentacji projektowej wraz z kompletem uzgodnień dla trzech odcinków ścieżek rowerowych.

Pierwszy planowany odcinek jest kontynuacją wybudowanej w 2019 roku ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Kamienica. Teraz ścieżka miałaby zostać wybudowana dalej – tzn. od kładki na wysokości ul. Wiśniowieckiego do tzw. Skałek, a konkretnie do wybudowanego tam miejsca do grillowania. To około 420 mb.

Kolejny odcinek ścieżki (około 710 mb.) połączyłby dwa mosty na Kamienicy – przy ul. Krańcowej oraz ul. Lwowskiej, a trzeci planowany odcinek, o długości niemal kilometra, ma biec wzdłuż potoku Łubinka, od ul. Barskiej do mostu na ul. Nowochruślickiej.

Czytaj także: Nowy Sącz: nieopodal Skałek powstała nowa konstrukcja. Komu służy?

Miasto na przygotowanie dokumentacji na te trzy zadania miało ponad 70 tysięcy złotych. Ogłosiło przetarg na to zadanie i co się okazało?

Ofertę złożyła tylko jedna firma, chcąca przygotować niezbędną dokumentację na wspomniane trzy zadania, ale chce za to prawie 170 tysięcy złotych.

Zapytaliśmy w biurze prasowym Urzędu Miasta Nowego Sącza, jaką miasto podejmie decyzję odnośnie tego przetargu. Czy go unieważni, czy też zdecyduje się dołożyć pieniądze, by zadanie to mogło być zrealizowane?

- Rzeczywiście ofertę złożyła tylko jedna firma, w dodatku oczekując wyższej kwoty za swoje usługi niż była zaplanowana – informuje Wydział Inwestycji Urzędu Miasta w Nowym Sączu. - Obecnie jeszcze nie zapadła decyzja w tej sprawie. W pierwszej kolejności planowane jest wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej, która będzie przedłużeniem obecnie istniejącej biegnącej wzdłuż Kamienicy do nowego miejsca grillowego w pobliżu tzw. „Skałek”.

- Po ostatnim przetargu na trzy zadania będę rekomendował wybór wykonawcy na przygotowanie dokumentacji projektowej na kontynuację ścieżki przy prawym brzegu rzeki Kamienica (od kładki przy ul. Wiśniowieckiego w górę biegu rzeki w kierunku „Skałek” – mówi Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza. - To kwota 38.130 zł brutto. Wiem, że mieszkańcy na to czekają.

Czytaj także: Co z tą Szalową!? Dzieci masowo lądowały w szpitalu, pierwsze zagadki rozwiązane

Prezydent zaznacza, że niedawno nieopodal „Skałek” powstało miejsce do rekreacji (dwie wiaty i miejsce do grillowania).

Oczywiście komisja konkursowa dokona wyboru wykonawcy tego zadania.

Co z pozostałymi planowanymi ścieżkami, które wchodziły w zakres tego przetargu?

- Może będziemy je realizować własnymi siłami albo ponownie będziemy ogłaszać przetarg – dodał prezydent Handzel – Zobaczymy. Dodam tylko, że jako prezydent miasta realizuję przez cały okres kadencji plan rozbudowy ścieżek rowerowych na terenie Nowego Sącza. To według mnie oczekiwane działanie przez mieszkańców.

[email protected], fot. Iga Michalec.

Nowy Sącz: mieszkańcy chcą więcej ścieżek rowerowych. Gdzie są planowane?
Każdy nowy kilometr ścieżki rowerowej w Nowym Sączu jest mile widziany. Ścieżki są w stolicy Sądecczyzny wręcz oblegane. Korzystają z nich zarówno rowerzyści, biegacze, jak i spacerowicze. Użytkownicy tych miejsc do rekreacji chcieliby, aby z każdym rokiem sieć ścieżek w mieście była coraz większa.


Dziękujemy za przesłanie błędu