Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
01/12/2018 - 12:15

Nowy Sącz: Miasto ma drugie sztuczne lodowisko. Agregaty zostaną wynajęte

Jak już pisaliśmy, w tym roku nie będzie sztucznego lodowiska przed ratuszem na płycie sądeckiego rynku. Prezydent Ludomir Handzel zdecydował, że będzie ono funkcjonowało w innym miejscu - na Starej Sandecji. Nowinką jest również to, że miasto kupiło to lodowisko od firmy, od której przez kilka zimowych sezonów je wynajmowało.

W tegorocznym budżecie na zakup lodowiska przewidziana była kwota 100 tysięcy złotych. O tym, że taki zakup  został dokonany wspomniano podczas jednej z ostatnich sesji RM odbywających się jeszcze za prezydentury Ryszarda Nowaka.

Miasto kupiło lodowisko, ale pewne elementy  jego wyposażenia  będzie nadał wynajmowało od firmy, która je sprzedała.

- Lodowisko udało się nam kupić od firmy taniej – mówi Paweł Badura, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. – Wynegocjowaliśmy dobrą cenę. Cena zakupu wyniosła 67 650 złotych (brutto). Koszty wynajęcia są zawsze większe, niż zakupu. W ubiegłym roku koszt wynajmu lodowiska wynosił 142 tysiące złotych. Bardziej opłaca się, więc mieć taką rzecz na własność.

MOSiR w Nowym Sączu nadal będzie jednak wynajmowało od firmy, która sprzedała lodowisko pewne jego elementy. Mianowicie dwa agregaty oraz kontenery. W jednym prowadzona będzie sprzedaż biletów i działać będzie  wypożyczalnia łyżew, a w drugim osoby, które będą chciały skorzystać z lodowiska będą mogły zostawić obuwie.

Dlaczego jeszcze niektóre elementy lodowiska będą wynajmowane?

- Nie było w budżecie wystarczającej kwoty, aby zakupić agregaty i kontenery - stwierdza dyrektor MOSiR. - Koszty wynajmu dwóch agregatów do lodzenia tafli lodowiska, to kwota 37 tysięcy złotych. W przypadku wynajmu, pełny serwis takich urządzeń zapewnia firma, która te urządzenia użycza.

Dyrektor Badura ma nadzieję, że wcześniej, czy później uda sie również kupić agregaty oraz kontenery.

Kiedy można będzie jeździć na łyżwach na lodowisku na Starej Sandecji? Dyrektor Badura zapewnia, że będzie to możliwe jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

- Oszczędności, które dzięki wynegocjowaniu dobrej ceny uzyskaliśmy na pewno przeznaczymy na przygotowanie terenu na Starej Sandecji, na którym lodowisko zostanie rozłożone - mówi Paweł Badura. - Musimy także zwiększyć moc energetyczną znajdującej się tam skrzynki. Udało się nam szybko uzyskać niezbędne pozwolenia, więc w przyszłym tygodniu wchodzimy w teren z robotami. Zostanie też zamontowane oświetlenie. Lokalizacja jest bardzo dobra. Lodowisko będzie funkcjonowało na działce miejskiej znajdującej się przecież w centrum miasta. W pobliżu jest przecież koncentracja kilku szkół, a nieopodal, przy Pasażu Grodzkim jest parking.

Od poniedziałku można będzie jeździć natomiast na lodowisku przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

– 6 grudnia, a więc na „Mikołajki” będzie można ślizgać się na nim za symboliczną złotówkę - zapewnia dyrektor Badura.

W ubiegłym roku z lodowiska działającego na sądeckim rynku skorzystało w sezonie zimowym prawie 17 tysięcy osób. 

[email protected], Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)