Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
23/12/2018 - 11:50

Nowy Sącz: Mateusz Ziółko kolędował podopiecznym Sądeckiego Hospicjum

Podopieczni Sądeckiego Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, ich rodziny i wielu gości, w tym także tych niespodziewanych zasiadło do wigilijnego stołu zastawionego smakowitymi potrawami. Były życzenia, popłynęły piękne kolędy śpiewane przez gości, którzy odwiedzili hospicjum. Razem z zespołem Creativ Band kolędował Mateusz Ziółko, który niedawno przekazał wyśpiewaną nagrodę100 tysięcy złotych dla Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum.

Do kolacji wigilijnej  zasiadało ponad dwudziestu podopiecznych hospicjum i ZOL, ich rodziny, Zarząd towarzystwa i przybyli goście. Ogromną niespodziankę zrobił Mateusz Ziółko, wspaniały artysta, pianista, autor muzyki i tekstów piosenek. Niedawno piosenkarz zwyciężył w telewizyjnym programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Od kilku tygodni jest on także twarzą sądeckiego hospicjum.

Czytaj także: Nasz Mateusz Ziółko przekazał wyśpiewaną nagrodę dla Sądeckiego Hospicjum

Mateusz Ziółko kolędował wspólnie z zespołem Creativ Band i harcerzami z 4 NDWP Trzy Żywioły pod opieką Małgorzaty Belskiej.

Na hospicyjnej Wigilii nie mogło oczywiście zabraknąć wspaniałego kapelana - ks. Józefa Wojnickiego, który poświecił opłatki i wigilijne potrawy. On też poprowadził modlitwę.

- Ostatnie dni były dla Sądeckiego Hospicjum niezwykłe - mówi Mieczysław Kaczwiński, radny, dyrektor sądeckiego hospicjum. - Doświadczyliśmy ludzkiej życzliwości i ciepła tak wiele, że jesteśmy pewni, iż w sercach naszych Przyjaciół Chrystus już się narodził.

Sądeckie hospicjum odwiedza przez cały rok wielu darczyńców, a przed świętami jest ich zawsze wielu.

Podczas Wigilii Mieczysław Kaczwiński złożył zebranym życzenia świąteczne. Wigilijny stół  przygotowany z sercem i miłością przez Joannę Jabłońską zastawiony był pysznymi potrawami. Znalazły się na nim: zupa grochowa, ryba z ziemniakami i kapustą gotowaną, pierogi z owocami, pierogi ruskie, z kapustą, kompot z suszonych owoców, ciasta i owoce.

- W trakcie wigilijnego wieczoru jeden z podopiecznych wstał i w imieniu wszystkich podopiecznych hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego podziękował Mateuszowi Ziółko za przekazanie wyśpiewanej nagrody dla sądeckiego Hospicjum - dodaje Mieczysław Kaczwiński. - To było bardzo spontaniczne i piękne.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. sądeckie Hospicjum

Nowy Sącz: Mateusz Ziółko kolędował podopiecznym Sądeckiego Hospicjum
Nowy Sącz: Mateusz Ziółko kolędował podopiecznym Sądeckiego Hospicjum


Dziękujemy za przesłanie błędu