Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
04/03/2021 - 17:15

Nowy Sącz: Ktoś zniszczył elewacje na kilku budynkach. Policja szuka sprawców

Czytelniczka "Sądeczanina" poinformowała nas, że nieznani sprawcy dokonali zniszczeń elewacji budynków przy ul. I Brygady, Rokitniańczyków i Korzeniowskiego w Nowym Sączu. Czy uda się znaleźć winnych? Sprawą zajmuje się już policja.

Z redakcją „Sądeczanina” skontaktowała się czytelniczka, chcąc przekazać bardzo nieprzyjemną informację. Jak się okazuje, nieznani sprawcy dokonali zniszczeń na kilku budynkach w Nowym Sączu, robiąc napisy na elewacji.

Czytelniczka przekazała nam, że stało się to w okolicach Szkoły Podstawowej nr 21. Zniszczeń dokonano m.in. na budynkach przy ulicy I Brygady i Rokitniańczyków. – Moim zdaniem osoba, która to zrobiła powinna ponieść karę i naprawić wyrządzone szkody – mówi.

Zobacz także: Nowy Sącz: lasek tonął w śmieciach. Kto wywiezie pełne worki? [ZDJĘCIA]

Jak się dowiedzieliśmy, policja zajmuje się już tą sprawą. Obecnie trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawcy lub sprawców tego czynu.

- Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu prowadzi postępowanie w sprawie uszkodzenia mienia, do którego doszło w dniu 22 lutego br.,  gdzie nieznane na obecną chwilę osoby  na elewacji  kilkunastu budynków  znajdujących się przy ul. I Brygady, Rokitniańczyków i Korzeniowskiego w Nowym Sączu pomalowały farbą napisy o różnej wielkości i treści – informuje podkom. Justyna Basiaga, oficer prasowy KMP w Nowym Sączu.

Świadkowie lub osoby, które mogą posiadać wiedzę na  temat tego uszkodzenia  proszone są o kontakt z policją pod numerem tel. 47 833 46 67. - Każda informacja jest dla nas cenna i może przyczynić się do ustalenia i pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy lub sprawców tego przestępstwa – mówi rzecznika policji. ([email protected], fot.: Czytelniczka)Dziękujemy za przesłanie błędu