Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
27/03/2023 - 14:15

Nowy Sącz: kto weźmie na siebie ból i cierpienie? W roli głównej ulica zaraz przy szkole

Wzdłuż ulicy Falkowskiej, aż do granicy Nowego Sącza musi być wybudowany chodnik! Radny i zarazem szef zarządu osiedla Artur Czernecki nie owija w bawełnę obrazując, jak tu teraz niebezpiecznie. Co na to władze miasta?

Nowy Sącz: kto weźmie na siebie ból i cierpienie? W roli głównej ulica zaraz przy szkole

Zobacz też: Będzie nowa stacja PKP Nowy Sącz Dąbrówka, teraz zamiast pociągów są autobusy

Część ulic Nowego Sącza nadal nie ma chodników. I miasto na pewno nie upora się z tym problemem z dnia na dzień. Są jednak takie miejsca, gdzie chodnik to jedyny gwarant bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców. Tak według Artura Czerneckiego jest właśnie na ulicy Falkowskiej, przy której funkcjonuje Szkoła Podstawowa nr 11.

- Wykonany w poprzednich latach chodnik zabezpiecza drogę do szkoły jedynie w dolnej części osiedla Falkowa. Dzieci docierające na zajęcia szkolne z górnej części osiedla Falkowa zmuszone są korzystać z pobocza. Wraz z pierwszymi opadami śniegu i tworzonymi przez pługi pryzmami śniegu droga do szkoły oznaczać będzie w konsekwencji konieczność poruszania się po ulicy – alarmuje zdecydowanie Czernecki.

Zobacz też: Tyle godzin bez prądu! Sprawdź harmonogram przerw w zasilaniu dla Sądecczyzny

- Łączące się ze sobą ulice generała Wieniawy Długoszowskiego i ulica Falkowska w Nowym Sączu są bardzo niebezpiecznymi, wąskimi ulicami, po których porusza się więcej samochodów. Brak chodnika oznacza brak możliwości bezpiecznego poruszania się nie tylko dzieci, ale także dorosłych i seniorów, którzy w większości korzystają z tej drogi jako piesi, jakość pobocza pozostawia wiele do życzenia, trudno zatem proponować pieszym, szczególnie dzieciom i osobom starszym, aby drogę do szkoły, do kościoła, do ogródków działkowych czy do sklepu pokonywali po wyboistym pełnym dziur i nierówności poboczu. Spacer po takiej nawierzchni skutkować może kontuzjami, złamaniami a w najlepszym razie znaczącym dyskomfortem, szczególnie dla osób starszych. Kto weźmie na siebie ból i cierpienie tych osób w przypadku zaistnienia takiej sytuacji? – obrazuje skalę problemu radny podkreślając, że ma w tym pełne poparcie całej lokalnej społeczności.

Co na to władze miasta? – Budowa chodnika wymaga wykonania dokumentacji projektowej oraz uzyskania stosownych uzgodnień i zgody właściwego organu administracji na jego wykonanie – zastrzega na wstępie wiceprezydent Artur Bochenek.

- Z uwagi na brak zabezpieczonych środków finansowych w tegorocznym budżecie w chwili obecnej inwestycja nie może zostać zrealizowana. Jednocześnie informuję, że będę podejmował starania w kierunku realizacji wnioskowanego (…) odcinka ulicy Falkowskiej – deklaruje na zakończenie urzędnik. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu