Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
24/06/2019 - 21:55

Nowy Sącz: kto chce odwołać w refendum prezydenta Ludomira Handzla?

Od pewnego czasu w Nowym Sączu krążą pogłoski jakoby radni PiS i klubu "Wybieram Nowy Sącz", której szefem jest Krzysztof Głuc przygotowywali grunt do przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta Ludomira Handzla.

Ten wątek przewinął się między innymi podczas dzisiejszej konferencji prasowej w biurze Rady Miasta, która odbyła się w sądeckim ratuszu. Udział w niej brali dwaj wiceprzewodniczący rady miasta - radni: Artur Czernecki i Krzysztof Głuc. Te pogłoski zdementował dzisiaj szef klubu "Wybieram Nowy Sącz".

- Włóżmy między bajki opowieści pana prezydenta Bochenka, które mówił w piątek (podczas konferencji prasowej - przyp. red.), między innymi bajkę o referendum, że oto ta niedobra rada, ta hydra o wielu głowach próbuje, za wszelką cenę przeprowadzić referendum, żeby odwołać pana prezydenta Ludomira Handzla - powiedział radny Krzysztof Głuc. - Instytucja ta jest od dawna zapisana w Ustawie o Samorządzie Gminnym.

To nie jest nic nowego. Przeprowadzenie referendum jest niezwykle skomplikowane, bardzo trudne i ryzykowne. To trudny instrument polityczny, taki miecz obosieczny. Jestem przekonany, że nam takie coś nie grozi - dodaje Głuc.

[email protected], fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu