Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
05/11/2019 - 17:30

Nowy Sącz: kto będzie zarządzał cmentarzami komunalnymi?

Kto będzie zajmował się obsługą cmentarzy komunalnych w Nowym Sączu? Jest to, na razie pytanie otwarte. Firmie, która obecnie zarządza tymi nekropoliami kończy się umowa z dniem 31 grudnia br.

W związku z tym władze miasta ogłosiły przetarg na to zadanie. Są to cmentarz komunalny przy ul. Rejtana, cmentarz na osiedlu Gołąbkowice i na osiedlu Helena.

Ogłoszenie przetargu było konieczne, aby zapewnić ciągłość kontynuowania tego zadania.

Przypomnijmy, że do końca roku zadanie to wypełnia firma SUEZ Małopolska Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie Oddział w Nowym Sączu.

Postępowanie musiało zostać jednak unieważnione. Dlaczego?

- Oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – informuje Jakub Pędzich z biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu. - Ponadto zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na realizację.

Co teraz?

Z uwagi na to, że trzeba było unieważnić wspomniany przetarg z powodu tego, że nie udało się wyłonić wykonawcy to zostanie ogłoszone kolejne postępowanie.

Przypomnijmy, że cmentarz przy ul. Rejtana jest jedną z większych nekropolii w Nowym Sączu. Na jego terenie znajduje się 10 672 groby, a pochowanych jest ponad 28 200 osób. Na cmentarzu w Gołąbkowicach jest prawie siedem tysięcy grobów. Cmentarz na Helenie jest nieco mniejszy.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu