Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
21/10/2020 - 21:15

Nowy Sącz: kościół w Biegonicach zamknięty. U wikariusza wykryto COVID-19

Kościół parafialny w Biegonicach został zamknięty dla wiernych. Powód? U jednego z księży wykryto zakażenie koronawirusem.

Na stronie parafii św. Wawrzyńca, która obchodziła w ubiegłym roku piękny jubileusz 750-lecia istnienia została zamieszczona informacja o powodach zamknięcia świątyni. Okazało się, że zakażenie SARS CoV-2 zostało potwierdzone u wikariusza.

- Od kilku dni wikariusz naszej parafii chorował – podaje parafia. – Objawy wskazywały na grypę. Niestety wykonane u niego badania potwierdziły obecność wirusa COVID – 19. Na szczęście od samego początku choroby ks. Mariusz przebywał w odosobnieniu.

Nie kontaktował się, jak zapewniają duchowni z tej parafii z żadną osobą, również z księdzem proboszczem i innymi pracownikami parafii.

Ksiądz proboszcz, jak podaje parafia nie wykazuje obecnie żadnych objawów choroby. W związku jednak z zaistniałą sytuacją, zgodnie z zaleceniami Sanepidu proboszcz od wczoraj (20 października) jest objęty kwarantanną.

Świątynia jest zamknięta dla wiernych. Zamówione msze będą odprawiane na plebanii, bez udziału wiernych. Księża posługujący w tej parafii przepraszają wiernych za niedogodności, ale jak zaznaczają te działania wynikają z troski o bezpieczeństwo wszystkich parafian. O dalszych działaniach kapłani będą informowali w porozumieniu z Sanepidem i proszą wiernych o modlitwę.

Kontakt z parafią możliwy jest przez internet, a w bardzo ważnych sprawach telefonicznie.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. Sadeczanin.info, źródło: parafia św. Wawrzyńca w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu