Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
08/04/2021 - 11:25

Nowy Sącz: „Kocie Planty” zmienią się nie do poznania. Wykonawca wyłoniony

Już wiadomo, jaka firma będzie rewitalizowała Plac Krasickiego czyli tzw. „Kocie Planty” w Nowym Sączu. Przetarg wygrał wykonawca z Żabna w powiecie tarnowskim. Umowa zostanie podpisana najprawdopodobniej już w najbliższych dniach.

Czytaj także: Nowy Sącz: „Kocie Planty” tak mają wyglądać już w lipcu [WIZUALIZACJA]

Zaniedbane „Kocie Planty” zmienią się nie do poznania. Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na rewitalizację tego terenu. W przetargu startowało sześć firm. Oferty trzech zostały odrzucone.

Komisja przetargowa wyłoniła firmę z Żabna w powiecie tarnowskim. Była to najtańsza oferta. Projekt pn. „Zielono-niebieska infrastruktura w Nowym Sączu – zagospodarowanie Placu Krasickiego tzw. Kocich Plant” będzie realizowany za kwotę 1 494 450 złotych (brutto).

- W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa i rozpoczną się prace – mówi Mariusz Smoleń, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

W ramach rewitalizacji zaplanowano m. in. budowę tarasu widokowego, ścieżki edukacyjno - przyrodniczej, ogrodów deszczowych oraz tablic edukacyjnych i elementów małej architektury. Wśród nich jest 16 - metrowa zjeżdżalnia terenowa, mały zestaw wspinaczkowy oraz fontanna.

Czytaj na następnej stronie TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu