Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
12/12/2019 - 13:30

Nowy Sącz: kilkaset dzieci z przedszkoli i szkół ubierało świąteczne choinki

Płyta Rynku w Nowym Sączu przed południem tętniła dziecięcym gwarem. Dzieci z przedszkoli i szkół, a także placówek oświatowych ubierały stojące na płycie żywe choinki. Zostały one błyskawicznie przystrojone świątecznymi ozdobami. Razem z młodymi mieszkańcami miasta choinki ubierał też prezydent Ludomir Handzel. Rozdawał też dzieciom słodycze.

Na ustawionych na płycie rynku żywych choinkach pojawiły się kolorowe bańki i wykonane ręcznie przez dzieci piękne ozdoby. Było ich mnóstwo. Brawo za dziecięcą pomysłowość. W tym roku żywe choinki zastąpiły dużą sztuczną choinkę, która została przeniesiona na Starą Sandecję.

- Fajna inicjatywa. Coś nowego, coś innego. Mamy okazję zaszaleć. Dzieciaki mają frajdę i o to chodzi - mówią Karolina Piękoś i Wiktoria Olszowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu. - Rynek będzie wyglądał fantastycznie, niecodziennie. Teraz każdy może coś dać od siebie. Każdy może poczuć tę wyjątkową magię świąt, poczuć ich klimat.

Żywe choinki ubierały nie tylko dzieci. Na płycie rynku pojawili się także sądeccy seniorzy.

- Ubieramy choinkę, bo jest to piękny bożonarodzeniowy zwyczaj – mówi Jadwiga Wilczyńska z Centrum Sądeckiego Seniora. - Pomysł ubierania tych ponad stu choinek stojących tutaj na płycie rynku bardzo nam się podoba, chociaż są tacy, którzy żałują tego, że jak w poprzednich latach przed ratuszem nie stoi sztuczna choinka. Drzewko bożonarodzeniowe powinno być naturalne, piękne i pachnące.

Jeśli taki świąteczny akcent, jakim jest ubieranie żywych choinek na płycie rynku przyjmie się, to będzie on kontynuowany w następnych latach.

- Wprowadzamy świeżość i zmiany. Wprowadzamy życie na rynek – dodaje prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. – Takim symbolicznym elementem są właśnie żywe choinki.  

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM

Kilkaset dzieci z przedszkoli i szkół ubierało świąteczne choinki
Płyta rynku w Nowym Sączu przed południem tętniła dziecięcym gwarem. Dzieci z przedszkoli i szkół, a także placówek oświatowych ubierały stojące na płycie żywe choinki. Zostały one błyskawicznie przystrojone świątecznymi ozdobami. Razem z młodymi mieszkańcami miasta choinki ubierał też prezydent Ludomir Handzel. Rozdawał też dzieciom słodycze.


Dziękujemy za przesłanie błędu