Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
19/10/2019 - 16:40

Nowy Sącz: kiedy ruszy budowa stadionu Sandecji? Są opóźnienia

W tym roku raczej nie ruszy budowa nowego stadionu Sandecji przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu. Dlaczego? Nie ma jeszcze prawomocnego pozwolenia na budowę tego obiektu. Pod koniec września władze miasta podpisały kolejny aneks do umowy z firmą, której zadaniem jest przygotowanie projektu oraz pozwolenia zezwalającego rozpocząć inwestycję. Zgodnie z zawartym porozumieniem ma być ono gotowe do końca lutego 2020 roku.

Przypomnijmy, że jest to już kolejny podpisany aneks do umowy z pracownia z Białej Podlaskiej, która w czerwcu ubiegłego roku wygrała przetarg na to zadanie. Poprzedni aneks został zawarty między pracownią, a władzami miasta 28 stycznia br.

Według ustaleń obowiązujących na podstawie styczniowego aneksu pracownia miała czas do 28 czerwca na złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, a do 1 września miała uzyskać prawomocne pozwolenie na realizację inwestycji.

Jak już pisaliśmy tamto przesunięcie było spowodowane zmianami w założeniach projektowych inwestycji, między innymi zastosowaniem rozwiązań technicznych obniżających nieco koszty budowy.

Ale, jak się okazuje wrześniowy termin musiał zostać, niestety przesunięty o pół roku, do końca lutego 2020 roku. Dlaczego? Zostało to spowodowane najprawdopodobniej urzędniczym błędem.

- W lipcu 2018 roku miasto zobowiązało się do przekazania mapy do celów projektowych – tłumaczy Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. – Okazało się jednak, że wspomniana mapa, w niektórych punktach była źle pomierzona. Chodzi między innymi o słupy oświetleniowe. Przesunął się więc wykonawcy cały projekt. Wykonawca miał glejt, żeby taką umowę podpisać do końca lutego 2020 roku – dodaje Artur Bochenek.

Nowy stadion Sandecji ma powstać na miejscu istniejącego przy ul. Kilińskiego. Jest projektowany na 8 200 miejsc. Szacunkowy koszt inwestycji to około 100 mln zł.  

[email protected], fot. arch. Sądeczanin, wizualizacja/Urząd Miasta w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)