Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
09/08/2019 - 20:35

Nowy Sącz: kąpiele na placu zabaw wodnych jeszcze nie teraz. Ogłoszono przetarg

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu ogłosił przetarg na wykonanie „Interaktywnego Placu Zabaw Wodnych”. Inwestycja miała być zrealizowana w tym roku, ale nie będzie. Mieszkańcy będą mogli się nią cieszyć dopiero w przyszłym roku.

Plac zabaw wodnych powstanie koło Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Nowym Sączu otrzymał na to zadanie unijne dofinansowanie. Według pierwotnych planów inwestycja miała być gotowa w czerwcu tego roku. Co spowodowało opóźnienie?

Okazało się, że konieczna była zgoda instytucji Wody Polskie. Kiedy tylko nowe władze miasta taką zgodę uzyskały to niezwłocznie podpisały umowę z Urzędem Marszałkowskim w Krakowie. Biorąc jednak pod uwagę czas, jaki pozostał na wyłonienie wykonawcy to otwarcie placu zabaw wodnych przypadłoby na listopad, albo grudzień tego roku.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił właśnie przetarg na to zadanie. Oferty można składać do końca sierpnia. Inwestycja ma być zrealizowana do 30 kwietnia 2020 roku.

Ma to być miejsce zabaw wodnych z tryskaczami, fontannami, armatkami wodnymi, kwiatkami nabierającymi wodę, wodnymi owadami, gejzerem ziemnym itp. Oczywiście będzie też basen o głębokości do 40 cm. Ważne jest też i to, że „plac zabaw wodnych” będzie integralną częścią pływalni z możliwością przejścia poprzez kurtyny wodne oraz brodziki. Takie rozwiązanie pozwoli na płynny ruch pomiędzy basenami wewnętrznym i zewnętrznym.

Nowy obiekt zostanie ogrodzony, a wejście na plac będzie przez bramki z kołowrotkami. Należy dodać, że wejście będzie również dostosowane dla osób niepełnosprawnych. 

Koszt tego przedsięwzięcia to 1,7 mln złotych. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu uzyskał ponad 945 tys. złotych unijnego dofinansowania.

i.michalec@sadeczanin.info, wizualizacje - MOSiR w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Zbigniew Konieczek Sądeczaninem 2020 Roku