Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
05/10/2019 - 15:50

Nowy Sącz: jazda przez ul. K. Wielkiego nie będzie przypominała safari [ZDJĘCIA]

Wykonawca, który od połowy lipca remontuje nawierzchnię ulic wokół sądeckiego rynku rozpoczął prace na ulicy Kazimierza Wielkiego. Kierowcy czekali na to od lat.

W jakim stanie była wspomniana ulica, którą można dojechać do rynku, wiedzą wszyscy ci, którzy codziennie ją pokonywali. Wypadająca kostka brukowa była wielokrotnie uzupełniana. To jeszcze nie wszystko. W wielu miejscach ulica była zapadnięta.

Kierowcy psioczyli na zły stan nawierzchni, ile wlezie i pytali, kiedy wreszcie miasto wyremontuje tę ulicę.

Dopiero teraz nowe władze miasta zdecydowały, że wraz z remontem nawierzchni sądeckiego rynku zostanie również wyremontowana ul. Kazimierza Wielkiego, jak również dochodząca do rynku ulica Lwowska.

Na remont nawierzchni na ul. Kazimierza Wielkiego zdecydowano się właśnie teraz, aby wykorzystać to, że jest prowadzony jest właśnie kompleksowy remont nawierzchni ulic wokół rynku. Chodziło o to, aby w przyszłym, czy w następnych latach ponownie nie zaczynać remontu.

Prace na ulicy Kazimierza Wielkiego trwają od 30 września. Obecnie kostka została zdjęta z części ulicy, podobnie zresztą jak z ulicy w rynku łączącej ul. K. Wielkiego z ul. Dunajewskiego.

Przypomnijmy, że kilka dni temu ekipa budowlana odsłoniła u zbiegu Rynku i ulic Romanowskiego i Kazimierza Wielkiego fragmenty piwnic i fundamenty starej rynkowej zabudowy.

Według sądeckiego archeologa Bartłomieja Urbańskiego są to najprawdopodobniej pozostałości po domu, który stał tutaj do czasu wielkiego pożaru Rynku w roku 1894.

Już wyremontowane zostały nawierzchnie na ulicy łączącej ul. Romanowskiego z Piotra Skargi oraz Piotra Skargi z ul. Jagiellońską (deptakiem). Kończą się także prace na odcinku od ul. Lwowskiej do ul. Hoffmanowej. Kostka, która została ułożona od nowa na solidnej podbudowie została pokryta specjalną masą żywiczną.

Prace związane z remontem nawierzchni rynku mają potrwać do końca listopada.

[email protected], fot. IM.

Jazda przez ul. K. Wielkiego nie będzie przypominała safari
W jakim stanie była wspomniana ulica, którą można dojechać do rynku, wiedzą wszyscy ci, którzy codziennie ją pokonywali. Wypadająca kostka brukowa była wielokrotnie uzupełniana. To jeszcze nie wszystko. W wielu miejscach ulica była zapadnięta.


Dziękujemy za przesłanie błędu