Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
13/12/2018 - 09:40

Nowy Sącz: Jarmark świąteczny na płycie rynku. Sądeczanie podzielą się opłatkiem

Znakiem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia jest między innymi choinka, która od kilku dni stoi na sądeckim rynku, są stragany z bombkami, łańcuchami i świątecznymi ozdobami rozstawione w wielu punktach miasta. Od jutra (14 grudnia) trwać będzie Jarmark Bożonarodzeniowy na sądeckim rynku.

Jest on organizowany po raz pierwszy.  Jarmark Bożonarodzeniowy to drugi z dwóch jarmarków (pierwszy odbył się w tym roku przed świętami wielkanocnymi), o które wnioskowali pomysłodawcy zadania "Kolorowe Jarmarki" - Nowosądecki smak i regionalny klimat świąt - organizacja targów świątecznych na sądeckim rynku".

Zadanie to, dzięki aktywności mieszkańców i oddanym głosom znalazło się w Budżecie Obywatelskim na ten rok.

Jarmark Bożonarodzeniowy na płycie rynku potrwa do 20 grudnia. Już stanęły tam stragany. Na odwiedzających Rynek będą czekać rękodzielnicy, artyści i twórcy ludowi, sprzedający swoje wyroby z motywami świątecznymi. Ponadto będzie można popróbować potraw i przysmaków kojarzących się z Bożym Narodzeniem.

Jarmark Świąteczny jest okazją do przybliżenia i prezentacji tradycji i bogatego dorobku kulturalnego, związanego ze świętami Bożego Narodzenia. 

Atrakcją tego wydarzenia będzie Kolejka Świętego Mikołaja.

W czasie Jarmarku - 16 grudnia (niedziela), odbędzie się Sądecki Opłatek, podczas którego prezydent Nowego Sącza złoży życzenia świąteczno-noworoczne mieszkańcom miasta oraz zaprosi do świątecznego poczęstunku. Będą organizowane wówczas gry, zabawy i różnego rodzaju animacje dla dzieci, a o oprawę artystyczną zadba Miejski Ośrodek Kultury.

[email protected], źródło: UM w Nowym Sączu, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe