Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
27/10/2018 - 16:05

Nowy Sącz: Iwona Mularczyk ma plan dla PWSZ. Będą nowe kierunki studiów

Czy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu może pozostać akademickim sercem regionu? Kandydatka na prezydenta Nowego Sącza przekonywała o tym wraz wiceprezesem Rady Ministrów, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem, który odwiedził Nowy Sącz na zaproszenie Iwony Mularczyk.

Szansą jest utworzenie nowych kierunków studiów w ślad za utworzeniem w Nowym Sączu Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej.

- To jest ważne nie tylko dla mieszkańców Nowego Sącza, ale i także całej Sądecczyzny – podkreślała w czasie specjalnej konferencji Iwona Mularczyk mówiąc o możliwościach uściślenia współpracy między uczelnią a samorządem od szczebla samorządowego do rządowego włącznie. Mularczyk stoi również na stanowisku, że do pełnego rozwoju uczelni i pełnego wykorzystania jej potencjału niezbędna jest też współpraca z biznesem a zdaniem władz Nowego Sącza jest pomóc tę współprace nawiązać.

Ale na tym nie koniec propozycji Iwony Mularczyk. Kandydatka stoi na stanowisku, że skoro według zapewnień ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej na terenie Nowego Sącza ma powstać Batalion Wojsk Ochrony Terytorialnej, a w ślad za nim 700 miejsc pracy dla osób, które będą wymagały specjalistycznego przeszkolenia, to dla PWSZ otwiera się świetna okazja do uruchomienia nowego kierunku studiów związanego właśnie z obrona narodową, z wojskami obrony terytorialnej.

Zobacz też: Obwodnica Chełmca na przełomie 2020/2021 roku. Przetarg w przyszłym tygodniu

- Nowy Sącz ma przed sobą nowe perspektywy rozwojowe. Takie miasto, o takim potencjale może rozwijać się dynamicznie tylko wtedy silne uczelnie, silne ośrodki akademickie. Program przedstawiony przez panią Iwonę Mularczyk otwiera szanse dla Nowego Sącza i otwiera szanse dla bardzo dobrej uczelni, dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – twierdził zdecydowanie sam minister Jarosław Gowin.

- Chce powiedzieć, że rząd konsekwentnie kieruje się zasadą zrównoważonego rozwoju także jeśli chodzi o świat akademicki. Dlatego na inauguracje roku akademickiego tutaj, na PWSZ moi współpracownicy mogli przekazać dobre informacje o możliwościach dużych inwestycji dla nowosądeckiego PWSZ – podkreślał przedstawiciel rządu, by później nawiązać do słów Iwony Mularczyk o możliwości wykorzystania do rozwoju uczelni uruchomienia wspomnianego batalionu WOT.

- jestem przekonany, że wraz z panem ministrem Błaszczakiem, wraz z władzami uczelni będziemy mogli wkrótce zaproponować program wsparcia i rozwoju tych kierunków studiów, które posłużą oddziałowi Wojsk Obrony Terytorialnej. To są takie kierunki jak bezpieczeństwo Narodowe, Bezpieczeństwo Wewnętrzne. To są kierunki, które cieszą się dziś ogromnym zainteresowaniem – gwarantował Gowin.

Zobacz też: Nowy Sącz: Pociągiem w 50 minut z Nowego Sącza do Krakowa. Czy to możliwe?

- Chcę też powiedzieć, że PWSZ kształci ludzi przedsiębiorczych i ta przedsiębiorczość, która jest cechą wyróżniającą mieszkańców Nowego Sącza to jest najważniejszy element programu przyszłej pani prezydent i najważniejszy element programu obozu Zjednoczonej Prawicy – zaznaczył.

Wsparcie dla uczelni gwarantuje również Krakowski Park Technologiczny, bo nie ma możliwości właściwego rozwoju przedsiębiorczości bez właściwych standardów nauczania i dobrego poziomu uczelni szkolącej kadrę pracowniczą.

ES [email protected]

Nowy Sącz: Iwona Mularczyk ma plan dla PWSZ. Będą nowe kierunki studiów
Czy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu może stać się akademickim sercem regionu? Kandydatka na prezydenta Nowego Sącza przekonywała o tym wraz wiceprezesem Rady Ministrów, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem, który odwiedził dziś uczelnię na zaproszenie Iwony Mularczyk.


Dziękujemy za przesłanie błędu