Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
14/01/2022 - 19:50

Nowy Sącz: ferie czas zacząć. Propozycje wypoczynku w mieście

Nareszcie przyszedł moment, na który czekali wszyscy uczniowie z Małopolski. Rozpoczynają się upragnione ferie zimowe. W Nowym Sączu na pewno dzieci nie będą się nudzić.

Bezpłatna oferta spędzania wolnego czasu w mieście przez najbliższe dwa tygodnie, przygotowana dla dzieci i młodzieży jest bardzo urozmaicona.

Ferie dla Małopolski rozpoczynają się w poniedziałek (17 stycznia).

Przerwa od obowiązków szkolnych potrwa do 30 stycznia

W tym czasie najmłodsi sądeczanie będą mogli skorzystać z propozycji przygotowywanych corocznie przez miasto w ramach akcji "Bezpieczne ferie".

Z jakich atrakcji mogą skorzystać sądeccy uczniowie?

- W tym roku również ograniczenia epidemiologiczne związane z pandemią nie pozwalają na organizację dużej akcji feryjnej, nie oznacza to jednak, że dzieci nie znajdą dla siebie zajęć – mówi Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza - Jednostki miejskie przygotowały naprawdę ciekawe i różnorodne propozycje.

Zespół Świetlic Środowiskowych

- W ofercie Zespołu Świetlic Środowiskowych na czas ferii zimowych znajdują się: zajęcia rozwijające zainteresowania - warsztaty artystyczne, muzyczne, ruchowe, kreatywne a także

gry i konkursy. Dodatkowo wyjścia na lodowisko, do kina oraz na spektakl w MOK pt. "Mała Syrenka" – dodaje nasza rozmówczyni.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc zajęcia dedykowane są dla uczestniczących w zajęciach regularnie. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 - 14

Świetlice osiedlowe

Miasto przygotowało dwa turnusy zajęć: I turnus od 17do 21 stycznia i II od 24 do -28 stycznia. Zajęcia będą się odbywały w godz. od 9 do 13 w następujących świetlicach:

Świetlica Osiedlowa Przydworcowe, ul. Żółkiewskiego 23
Świetlica Osiedlowa Centrum, Al. Wolności 39a
Świetlica Osiedlowa Kilińskiego, ul. Stolarska 28
Świetlica Osiedlowa Nawojowska, ul. Kusocińskiego 4a

Wiceprezydent Majka zapewnia, że dzieci, które skorzystają z oferty "Bezpiecznych Ferii" na świetlicach osiedlowych zrealizują ciekawy, autorski program pod nazwą „Podróże z wyobraźnią”. Każdego dnia będą uczestniczyły w innej wyprawie pod hasłem:

Poniedziałek - „Wsiąść do pociągu…”
Wtorek - „Gdybym miał skrzydła”
Środa - „Wyprawa Kon-Tiki”
Czwartek - „Zdobywcy szczytów”
Piątek - „Podziemne skarby”

Dodatkowo przewidziano wyjście na spektakl w MOK pt. "Mała Syrenka" oraz do kina.

Zajęcia są bezpłatne i przeznaczono je dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Zapisów można dokonać pod numerem telefonu: 696 032 979. Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca.

Pałac Młodzieży

W organizację feryjnych propozycji włączył się, jak zawsze Pałac Młodzieży i w tej placówce w czasie ferii będą odbywać się dwutorowo.

- Część instruktorów będzie prowadzić zajęcia dla dzieci uczęszczających regularnie na zajęcia w Pałacu Młodzieży. Dodatkowo codziennie w godzinach od 10 do 13 będą odbywać się także odbywać różnorodne warsztaty skierowane do dzieci z Nowego Sącza - podaje Magdalena Majka.

Zajęcia są bezpłatne, ze względu jednak na ograniczoną ilość miejsc w grupach warsztatowych (10 osób) należy wcześniej się zapisać. Pełna oferta zajęć dostępnych podczas ferii zimowych w Pałacu Młodzieży jest dostępna na stronie internetowej Pałacu Młodzieży. W ofercie znajdują się: warsztaty plastyczne, modelarskie, gitarowe, taneczno - wokalne, animacji komputerowej oraz warsztaty breakdance.

Sądecka Biblioteka Publiczna

Do organizacji zajęć feryjnych włączyła się także Sądecka Biblioteka Publiczna. W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży codziennie (poniedziałek – piątek), od 17 do 30 stycznia, od godz. 11 do 12.

- W pierwszym tygodniu swoją "Zimową Akademię Malucha" będą miały przedszkolaki. W "Akademii" oprócz spotkań z książką na najmłodszych czekać będą zabawy muzyczne, plastyczne i ruchowe, teatralne - zapowiada wiceprezydent Magdalena Majka.

Z kolei w drugim tygodniu dobra zabawa czeka na dzieci z klas I-III. Młodzi czytelnicy poznają magiczny świat Astrid Lindgren. Dowiedzą się jak wyglądało jej dzieciństwo, a także zabawią się w detektywów i wraz z Pippi przeżyją mnóstwa przygód w krainie książek. Nieodłącznym elementem spotkań będą także "zimowe" eksperymenty i doświadczenia (m.in.: lodowa lawa, galaktyka w kubku, sztuczny śnieg...).

Zapisy prowadzi Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Lwowska 21, tel. (18) 441 37 10, wew. 41. Ilość miejsc ograniczona.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. MK.Dziękujemy za przesłanie błędu