Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
23/09/2018 - 12:30

Nowy Sącz, Falkowa: no, komu przeszkadzały te wiaty?!

- Szlag człowieka trafia! Ja tego zupełnie nie rozumiem, komu przeszkadzały te wiaty? – grzmi szef zarządu osiedla Falkowa, gdzie dziś w nocy ktoś całkowicie zdewastował dwie wiaty na przystankach MPK.

- Szyby powybijane. Uszkodzone są dwie wiaty i to na przystankach, z których korzystają przede wszystkim starsi ludzie, działkowicze i dzieci, które jeżdżą do szkoły – nie kryje oburzenia, bo idzie jesień, zima i pogoda będzie coraz gorsza a nie wiadomo, czy Miejski Zarząd Dróg będzie miał jeszcze pieniądze na naprawę.

Artur Czernecki powiadomił o incydencie dyrektora MZD, szefa MPK a przede wszystkim dzielnicową. W pobliżu nie ma zabudowań, by liczyć na to, że znajdzie się jakiś zapis z monitoringu, który pozwoli ustalić sprawców.

Zobacz też:  Ktoś wybił szybę w drzwiach sądeckiego ratusza. Policjanci szukają sprawców

- Przecież to są nasze wspólne pieniądze, z naszych wspólnych pieniędzy stawia się przystanki. Trzy lata temu jak się starałem o ustawienie kolejnych wiat na naszym osiedlu, to Grzegorz Mirek, dyrektor MZD nie ukrywał, że może nie być na nie pieniędzy, bo większość środków pochłaniają naprawy tego, co jest tak bezmyślnie niszczone – obrazuje nasz rozmówca.

- Ludzie nagrywają i chwalą się filmikami, jak ktoś ginie w wypadku albo jak komuś dzieje się krzywda, ale filmików z nagraniem wandali jakoś w sieci nie widać. Ludzie boją się reagować? – pyta retorycznie.

Dodaje też, że nie tak dawno ktoś ukradł… bramkę z ogrodzenia osiedlowego placu zabaw. – Dzieci są teraz narażone na bezpośrednie zagrożenie na ulicy Falkowskiej, bo wystarczy, że rodzice na chwilę spuszczą je z oczu i będzie tragedia – irytuje się szef zarządu osiedla.

A my przypominamy, że nie tak dawno pisaliśmy o podobnych incydentach, kiedy zniszczono wiaty na osiedlu Gorzków i Alejach Piłsudskiego…

ES [email protected] Fot.: Artur Czernecki

Zdewastowany przystanek na osiedlu Falkowa
Fot.: przewodniczący zarządu osiedla Falkowa w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu