Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
28/05/2023 - 16:25

Nowy Sącz: drogowcy się nagle zwinęli. Co teraz z przebudową skrzyżowania Dunajcowej i Jagodowej?

Radny Wojciech Piech domaga się od władz miasta konkretów w sprawie obiecanej mieszkańcom przebudowy skrzyżowania ulic Dunajcowej i Jagodowej w Nowym Sączu. Drogowcy zwinęli się stąd dwa miesiące temu. Kto za to odpowiada?

Nowy Sącz: drogowcy się nagle zwinęli. Co teraz z przebudową skrzyżowania Dunajcowej i Jagodowej?

To jedno z tych z skrzyżowań, które choć są na peryferiach miasta to bardzo często służą nie tylko okolicznym, ale również tym kierowcom, którzy uciekają przed korkami choćby pod Urzędem Gminy w Chełmcu. Od lat mieszkańcy osiedla Helena alarmowali, że przepustowość tego miejsca jest zdecydowanie nieadekwatna do rzeczywistego obciążenia ruchem. Kilka miesięcy ruszyła obiecana od lat przebudowa skrzyżowania, ale jak alarmuje radny Wojciech Piech: - Niestety z niezrozumiałych powodów wykonawca opuścił plac budowy około 2 miesiące temu. Co prawda po tak krótkim okresie zablokowania możliwości przejazdu dopuszczony został tam ruch pojazdów, jednak brak postępu prac, jak i stan placu budowy pozostawionego w nieładzie przez wykonawcę budzi coraz większy niepokój. Kuriozalnym jest, iż w świetle jezdni pozostawiony został słup energetycznej linii przesyłowej stwarzający zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

Zobacz też: W Łącku mierzą poziom hałasu. Czy wybrany wariant obwodnicy przejdzie ten sprawdzian?

- Może to dowodzić, że inwestycja została podjęta bez uzgodnienia z Zakładem Energetycznym co do przesunięcia słupa bądź całego odcinka energetycznej linii przesyłowej na wysokości skrzyżowania w terminie umożliwiającym zakończenie przebudowy skrzyżowania we właściwym terminie – spekuluje radny.

- Mieszkańcy słusznie obawiają się dalszego przedłużania robót obserwując brak jakiejkolwiek aktywności wykonawcy w tym miejscu a także pozostawiony tam nieład w postaci – kolokwialnie mówiąc – „rozgrzebanych” fragmentów dopiero co wybudowanego chodnika jak i jezdni ulic Dunajcowej i Jagodowej w obrębie przebudowywanego skrzyżowania – podkreśla Piech i zadaje władzom miasta siedem konkretnych pytań m.in. o uzgodnienia ze wspomnianym Zakładem Energetycznym i termin wznowienia prac a przede wszystkim o realny termin ich zakończenia.

Do tematu wrócimy po opublikowaniu oficjalnej odpowiedzi na interpelację Wojciecha Piecha. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) (c) Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu