Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
11/03/2024 - 09:55

Nowy Sącz: doprosili się, będą łatać ulicę Ziołową. Zobaczcie, kiedy i jakie czekają Was objazdy

Pogoda sprzyja drogowcom, nie dziwi zatem, że Miejski Zarząd Dróg już zapowiedział naprawdę kolejnej ulicy w Nowym Sączu. Tym razem w roli głównej ulica Ziołowa na osiedlu Falkowa.

Prace polegające na wymianie nawierzchni, w tym częściowo również uszkodzonej podbudowy drogi, zaczną się już jutro, czyli we wtorek 12 marca o godzinie 8. I obejmą odcinek od skrzyżowania od ulicy Halnej do ulicy Obłazy.

Co bardzo ważne drogowcy naprawią też i wzmocnią pobocza. Jednak należy zaznaczyć, że to mała kropla w morzu potrzeb tej okolicy. Dlaczego?

Odpowiedź znajdziecie m.in. w publikacji  Trzy ulice na lodzie: bez kanalizacji, bez wodociągu. Sądeckie Wodociągi nie mogą dogadać się z Chełmcem. Z powodu braku pieniędzy i niemożności zawarcia porozumienia na linii Sądeckie Wodociągi – gmina Chełmiec nie ma tu perspektyw ani na budowę kanalizacji, ani wodociągu. 

Gdzie wyłączą prąd? Sprawdź harmonogram dla Sądecczyzny

Ale radny Artur Czernecki, który jest też przewodniczącym zarządu osiedla Falkowa, nie dawał za wygraną i mimo braku optymistycznych wieści w tym zakresie, systematycznie od wielu miesięcy stukał do miasta z innym, równie ważnym tematem. O co chodziło tym razem? O przynajmniej częściowy remont nawierzchni Halnej i Ziołowej. Obie uliczki już przed zimą były w fatalnym stanie. Teraz ich stan jest po prostu opłakany.

Jak informował już w listopadzie 2024 roku zastępca prezydenta Artur Bochenek: - Remont wskazanego zakresu będzie mógł zostać wykonany w bieżącym roku, jeśli powstaną oszczędności na realizacji już zaplanowanych zadań. Jeśli takich oszczędności nie uzyskamy, to remont ten zostanie przeprowadzony w ramach przyszłorocznego budżetu miasta Nowego Sącza.

Słowa dotrzymał – Ziołowa zostanie przynajmniej doraźnie naprawiona a mapkę ilustrującą związane z tym utrudnienia w ruchu zamieściliśmy powyżej. ([email protected] Fot.: MZD, archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu