Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
07/01/2020 - 08:55

Nowy Sącz: Domy, działki, samochody. Oświadczenia majątkowe radnych

Już niebawem sądeccy radni będą składali oświadczenia majątkowe za ubiegły, 2019 rok. Z informacji, które wpiszą do pustych rubryk dokumentu będzie wiadomo, jaki jest ich stan majątkowy i czy mogą ostatnie dwanaście miesięcy zaliczyć do pomyślnych. Zanim się tego dowiemy zajrzyjmy do oświadczeń majątkowych radnych Klubu Koalicja Obywatelska, ale z 2018 roku.

Klub Koalicja Obywatelska tworzą radni: Leszek Zegzda (przewodniczący), Krystyna Witkowska, Tadeusz Gajdosz, Grzegorz Fecko i Józef Hojnor.

Co wykazał w swoim oświadczeniu rocznym za 2018 rok przewodniczący klubu Leszek Zegzda? Oprócz sprawowania mandatu sądeckiego rajcy jest również koordynatorem ds. rozwoju turystyki Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Razem z żoną zgromadził  oszczędności na dwóch kontach. Na jednym niewiele ponad 30 tysięcy złotych, a na drugim ponad 900 złotych. Państwo Zegzdowie posiadają mieszkanie o powierzchni 74,74 m. kw., które jest warte 400 tys. złotych. Dysponują też działką o powierzchni 0,0742 ha o wartości ponad 112 tysięcy złotych. Zarówno mieszkanie, jak i działka stanowią wspólność majątkową małżeńską. 

Leszek Zegzda w 2018 roku nie posiadał udziałów, ani akcji w spółkach handlowych. Natomiast wykazał w rocznym oświadczeniu, że od 7 kwietnia 2014 roku jest członkiem Rady Nadzorczej jednej ze spółek z o.o. w regionie i z tego tytułu w 2018 roku osiągnął dochód w wysokości ponad 2,4 tys. złotych.

W rubryce „inne dochody osiągane z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej lub zajęć” podał kwotę ponad 200 tysięcy złotych, powołując się na dane zawarte w PiT. Wyszczególniając źródła dochodu wpisał: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (ponad 171 tys. złotych), MOT (ponad 26 tys. złotych). Ujął też emeryturę małżonki.

W oświadczeniu wykazał także, że posiada samochód osobowy marki Renault Scenic (rocznik 2007) o szacunkowej wartości 10 tys. złotych, który jest własnością przewodniczącego klubu Koalicja Obywatelska. Leszek Zegzda napisał też, że w 2018 roku, razem z małżonką mieli kredyt mieszkaniowo-budowlany.Dziękujemy za przesłanie błędu