Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
19/04/2019 - 11:50

Nowy Sącz: czy most heleński będzie miał nowe imię? Można zgłaszać propozycje

Jeszcze do końca kwietnia można zgłaszać propozycje nazw dla sześciu budowli oraz obiektów architektury w konkursie ogłoszonym przez prezydenta miasta Ludomira Handzla. Jednym z tych obiektów jest właśnie nowy most heleński.

Zaraz po ogłoszeniu konkursu, wśród sądeczan rozgorzała gorąca dyskusja dotycząca nowego imienia dla mostu heleńskiego. Temu obiektowi patronuje marszałek Józef Piłsudski.

Mieszkańcy pytają, czy jest zasadne, aby nadawać przeprawie przez Dunajec nowe imię. Jest wielu zwolenników, aby ten patron pozostał. Ale są też i tacy, którzy są za tym, aby most miał nowe imię.

Portal Sądeczanin latem ubiegłego roku też taką dyskusję zainicjował. Pytaliśmy naszych czytelników, czy rzeczywiście nowy most heleński powinien mieć nowego patrona, a jeśli tak, to jakiego?

Propozycję na imię mostu heleńskiego, a także dla innych architektonicznych obiektów i miejsc w mieście można składać do końca tego miesiąca.

Przypomnijmy, że oprócz nazwy dla mostu heleńskiego można także proponować nazwy dla: ronda u zbiegu ul. Hallera, Sucharskiego oraz Barskiej, mostu w ciągu ul. Nowochruślickiej, dla skweru nad rzeką Kamienicą u zbiegu ulic Tarnowskiej, Paderewskiego i Kraszewskiego, dla ronda u zbiegu ulic: Starowiejskiej, Dunajcowej i Krakowskiej (os. Helena) oraz dla mostu  na rzece Dunajec w ciągu drogi krajowej nr 28 (tzw. obwodnica północna). 

- Do konkursu wpłynęło na razie 16 propozycji nazw dla budowli oraz obiektów architektury – mówi Monika Zagórowska, z biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu. – Jakie propozycje nazw zostały zgłoszone będzie wiadomo dopiero po zakończeniu konkursu. Zachęcamy mieszkańców do udziału w nim. Prosimy osoby chcące wziąć udział w konkursie o dokładne zapoznawanie się z regulaminem.

Propozycję nazw należy zgłosić na formularzu, który jest załącznikiem do Regulaminu Konkursu, a następnie dostarczyć go osobiście, przesłać drogą mailową lub pocztą tradycyjną na adres: Wydział Architektury, Budownictwa i Geodezji Urzędu Miasta Nowego Sącza, Rynek 5, 33-300 Nowy Sącz, e-mail: [email protected]

Niezbędne jest także podpisanie klauzuli informacyjnej oraz oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych na druku znajdującym się w Regulaminie Konkursu (w przypadku zgłaszania propozycji drogą e-mailową konieczne jest załączenie skanów druków).

Dla uczestników Konkursu przewidziano nagrody: karnety zniżkowe do sauny oraz na basen Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. 

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu