Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
22/10/2021 - 19:05

Nowy Sącz: cmentarze komunalne będą otwarte przez całą dobę. Kiedy?

Na cmentarzach komunalnych w Nowym Sączu trwają porządki przed 1 listopada. Na razie rząd nie przewiduje, aby powtórzył się smutny scenariusz z ubiegłego roku, kiedy tłumnie odwiedzane w tym dniu nekropolie zostały na głucho zamknięte?

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie przewiduje takiego scenariusza.

- Cmentarze we Wszystkich Świętych będą otwarte - zapewnił w rozmowie z Wirtualną Polską minister Niedzielski. Pytany o to, czy ludzie mogą zostać zaskoczeni nagłą decyzją o ich zamknięciu w pierwszym dniu listopada, odparł, że absolutnie nie jest przewidywane takie rozwiązanie.

Czas porządków przed 1 listopada na cmentarzach komunalnych w Nowym Sączu już się zaczął. Część osób planuje sprzątanie na cmentarzu po powrocie z pracy, w godzinach popołudniowych.

Zapytaliśmy Dorotę Białas, kierownik Zakładu Pogrzebowego w Nowym Sączu administrującą trzema komunalnymi nekropoliami, jak przed pierwszym listopada i w pierwszych listopadowych dniach będą otwarte bramy cmentarne?

- Bramy cmentarzy komunalnych w Nowym Sączu będą otwarte przez całą dobę od 31 października – mówi nasza rozmówczyni. – Tak będzie aż do 2 listopada (Dzień Zaduszny). Potem – od 3 do 15 listopada będziemy zamykać bramy cmentarne dopiero o godz. 21.

Dorota Białas przypomina, że wszystkie trzy cmentarze komunalne na terenie Nowego Sącza są otwierane rano o godz. 7.

Na wszystkich cmentarzach do dyspozycji sprzątających są plastikowe konewki na stojakach, jest woda. Administrator cmentarzy na razie jej nie wyłącza, bo nie ma jeszcze przymrozków.

i.michalec@sadeczanin.info. Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu