Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
10/04/2019 - 18:25

Nowy Sącz: była niepewność, teraz gimnazjaliści mają pierwszy egzamin za sobą

Pierwszy dzień egzaminów już za sądeckimi gimnazjalistami. Dzisiaj młodzież pisała część humanistyczną. Wśród pytań, na które musieli odpowiedzieć były te z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Jutro gimnazjaliści zmierzą się z matematyką i przedmiotami przyrodniczymi.

W szkołach, których organem prowadzącym jest miasto, do złożenia egzaminu gimnazjalnego uprawnionych jest w tym roku 797 uczniów.

Jeszcze wczoraj w niektórych placówkach, w których miał odbyć się egzamin trwało jeszcze, z uwagi na prowadzoną akcję strajkową nauczycieli, gorączkowe kompletowanie ostatnich zespołów egzaminacyjnych. Na szczęście wszystko zostało dopięte na przysłowiowy ostatni guzik i dzisiaj egzamin gimnazjalny odbył się w szkołach bez przeszkód.

- Nie było problemu ze zorganizowaniem egzaminu gimnazjalnego - mówi Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza. - We wszystkich szkołach, dla których organem prowadzącym jest  miasto egzamin gimnazjalny rozpoczął się dzisiaj o wyznaczonej godzinie. Nie odnotowaliśmy żadnych problemów.

Wiceprezydent zaznaczyła, że wiele osób, mających uprawnienia pedagogiczne zgłaszało się przed egzaminem do Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta, czy też do sądeckiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty i deklarowało, że mogą włączyć się w prace komisji egzaminacyjnej. Byli to nauczyciele będący już na emeryturze, nauczyciele szkół podstawowych i średnich, którzy nie przystąpili do akcji protestacyjnej, ale także osoby, niepracujące w oświacie, ale posiadające przygotowanie pedagogiczne.

Po pierwszym dniu egzaminu zdający byli raczej z niego zadowoleni. Odpowiedzi na pytania, jak twierdzili, nie przysporzyły im większych problemów.

Jutro gimnazjaliści będą zdawać część matematyczno-przyrodniczą, a pojutrze język obcy.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)