Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
24/01/2023 - 14:15

Nowy Sącz: błądzimy na rondzie. Zmiana organizacji ruchu zawróciła kierowcom w głowach

Remont na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu trwa dłużej, ale wydaje się, że do jego zakończenia coraz bliżej. Ronda są już przejezdne, choć prace wokół cały czas trwają. Niektórym, co pokazały ostatnie dni, ciężko się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości…

Remont na Alejach Piłsudskiego

Choć do zakończenia prac coraz bliżej, to remont na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu cały czas trwa. Przypomnijmy, że powstały tutaj dwa nowe ronda - tradycyjne u zbiegu z ulicą Nawojowską i turbinowe na skrzyżowaniu z Kamienną. 

Odcinek drogi między rondami ma nową nawierzchnię, pojawił się także wjazd do Centrum Handlowego (dla jadących od Krynicy w stronę centrum), którego wcześniej brakowało. Będzie tu także nowa nitka ścieżki rowerowej, nowe chodniki i oświetlenie oraz funkcjonalne zatoczki autobusowe. Zgodnie z pierwotnymi założeniami prace miały się zakończyć do końca tego roku, jednak wszystko nieco się przeciągnęło.

Nowe ronda w Nowym Sączu

Już jakiś czas temu otworzone zostało rondo przy ul. Nawojowskiej. Od końca ubiegłego tygodnia kierowcy mogą jeździć również rondem turbinowym. I choć ruch znacznie się usprawnił, a korki, które przez ostatnie miesiące towarzyszyły jadącym w stronę Krynicy już od Dako, zniknęły, to niektórym ciężko się do zmian przyzwyczaić.

Najlepszy przykład mieliśmy kilka dni temu, kiedy samochody, jadąc na pamięć remontowymi objazdami, wjeżdżały na rondo pod prąd. Takich sytuacji było co najmniej kilka, o czym informowali nas również czytelnicy. Miało to zapewne związek z faktem, że do tej pory, chcąc skręcić z Piłsudskiego w ulicę Kamienną nie objeżdżaliśmy ronda, tylko od razu jechaliśmy w lewo. Teraz się to już jednak zmieniło i obowiązuje ruch okrężny.

Z czasem do takich sytuacji przestanie dochodzić, a widok ronda w tym miejscu będzie dla mieszkańców czymś normalnym. Inwestycja wciąż nie jest jednak ukończona. Brakuje m.in. znaków poziomych, czyli pasów na drodze (co również póki co nie ułatwia jazdy). Roboty wykonywane są także na ul. Kamiennej i przy wjeździe na ul. Prusa. Cały czas trzeba więc zachowywać szczególną ostrożność. Wydaje się jednak, że do końca już naprawdę blisko! ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd)

Rondo na Alejach Piłsudskiego
Remont na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu się przedłużył, ale wydaje się, że do jego zakończenia jest coraz bliżej. Nowo powstałe ronda są już przejezdne, choć prace cały czas trwają.


Dziękujemy za przesłanie błędu