Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
21/07/2021 - 19:50

Nowy Sącz: bezpieczne przejście na ul. Barbackiego. Może zrobić też jej remont?

W rejonie filii Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Barbackiego w Nowym Sączu zostanie wybudowane bezpieczne przejście dla pieszych.

Jest to kolejne przejście w mieście, które po remoncie zmieni się nie do poznania. Remont zapowiedział prezydent Ludomir Handzel.

- Przejście będzie specjalnie oznakowane – mówi gospodarz miasta. – Wyniesione ponad linię jezdni, a to spowoduje, że kierowcy będą musieli przed nim zwolnić. Zostanie ono również doświetlone. W rejonie przejścia będą także poprawione chodniki.

To nim przechodzą mieszkańcy, w tym dzieci spieszące do pobliskiej filii Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu oraz pobliskiego przedszkola.

Ulica Barbackiego na osiedlu Wólki jest jedna z tych, na której jest bardzo duży ruch samochodowy.

Barbackiego to „niepisana” obwodnica miasta. Kierowcy jadący w stronę centrum, nie chcąc utknąć w korkach na innych ulicach, wybierają skrót przez tę ulicę.

Niestety, wymaga ona już od dawna kapitalnego remontu. W wielu miejscach jest bardzo zniszczona. Część mieszkańców jest zdania, że remont tego przejścia powinien być połączony z remontem ulicy, na całej jej długości.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu