Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
25/01/2020 - 15:30

Nowy Sącz: będą kolejne atrakcje wzdłuż ścieżki nad Kamienicą

Otwarta w ubiegłym roku ścieżka pieszo-biegowo-rowerowa wzdłuż Kamienicy, ciesząca się ogromną popularnością wśród sądeczan i turystów odwiedzających nasze miasto wzbogaci się w tym roku o kolejną atrakcję – miejsce do rekreacji. Na terenach wzdłuż trasy nad Kamienicą zostaną wybudowane turystyczna wiata przystankowa, siłownia zewnętrzna oraz miejsce do naprawy rowerów.

Przypomnijmy, że ze ścieżki nad Kamienicą można korzystać od sierpnia ubiegłego roku. Wtedy w projekt pn. „Centra Aktywnego Wypoczynku” wraz z budową tras biegowych i biegowo-rowerowych nad Kamienicą” zaangażowało się kilka samorządów, a jego liderem jest Fundacja Sądecka.

Teraz miejsca do aktywnego wypoczynku wzdłuż ścieżki zostaną wybudowane w ramach projektu: „Przystanek Kultura – Budowa siłowni zewnętrznej oraz obiektów małej architektury w sąsiedztwie ścieżki przy rzece Kamienica”.

W jego realizację są zaangażowane, na zasadzie partnerstwa, Fundacja Sądecka, miasta: Nowy Sącz, Stary Sącz, Bobowa i Lenartov, miejscowość na Słowacji.

Czytaj także: "Przystanek Kultura" wśród 33 zwycięskich, polsko-słowackich projektów

Projekt transgraniczny będzie realizowany ze środków budżetu państwa oraz Unii Europejskiej. Miasto Nowy Sącz na to przedsięwzięcie przeznaczy 110 tys. zł (brutto), z czego 85 proc. wartości projektu stanowić będzie dofinansowanie.

Elementy małej architektury będą usytuowane przy ścieżce pieszo - biegowo-rowerowej, zlokalizowanej po prawej stronie odcinka rzeki Kamienica. Ścieżka posiada bezpośrednie połączenie z innymi w mieście oraz Eurovelo Dunajec. Jest także wpisana w sieć ścieżek rowerowych w Nowym Sączu.

- Mamy wszystkie niezbędne dokumenty i pozwolenie na budowę – mówi Marta Poremba, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Nowym Sączu. - W lutym zaczniemy procedury przetargowe.

Projekt realizowany będzie w tym roku.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)