Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
08/06/2020 - 08:15

Nowy Sącz: baseny odmrożone, a u nas musicie jeszcze poczekać z kąpielą

Niektórzy nie mogą doczekać się już, kiedy będą mogli zanurzyć się w wodzie na krytej pływalni w Nowym Sączu. Choć rząd w czasie epidemii poluzował obostrzenia i zgodził się na ponowne uruchomienie klubów fitness, parków rozrywki, basenów, sal zabaw i siłowni, to w naszym regionie - na razie - tylko jedna kryta pływalnia w Chełmcu zaczęła ponownie funkcjonować.

Na kąpiel w krytym basenie przy ul. Nadbrzeżnej trzeba będzie jeszcze poczekać. Pływalnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu będzie otwarta najwcześniej za tydzień

- Krytą pływalnię chcemy uruchomić 15 czerwca – mówi Marcin Rojna, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. – W tym momencie łączymy dwa systemy - krytej pływalni i wybudowanego w tym roku Interaktywnego Placu Zabaw Wodnych, z którego w dużej mierze będą korzystali najmłodsi mieszkańcy miasta.

Dyrektor MOSiR-u zastrzega, że będzie monitorował sytuację, bo na ponowne uruchomienie takich obiektów zdecydowało się w Małopolsce niewielu administrujących.

- Nadal obowiązują obostrzenia, które trzeba przestrzegać – dodaje nasz rozmówca. – Na jeden tor na basenie możemy wpuścić maksymalnie cztery osoby. Kąpiel w małym basenie więcej niż jednej osoby na razie odpada, bo trudno zadbać o zachowanie odpowiedniej odległości między kąpiącymi się. Z basenów może korzystać maksymalnie 25 osób.

Dzisiaj ma rozpocząć się ponowne napełnianie wodą dużego krytego basenu. Woda musi być następnie przebadana przez Sanepid, a potem zacznie się jej podgrzewanie do odpowiedniej temperatury.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)