Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
14/01/2021 - 13:45

Nowy Sącz: bardzo trudne warunki na drogach. My albo zima [ZDJĘCIA]

Zima przyszła i to konkretnie. Od wczoraj pada śnieg, okresowo bardzo intensywnie. Walka z białym puchem trwa. Na drogach Nowego Sącza i regionu, mimo, że specjalistyczny sprzęt pracuje na nich nieprzerwanie, od wielu godzin panują bardzo trudne warunki. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.

Na szybką jazdę nie pozwalają trudne warunki atmosferyczne. Do tej pory zimy praktycznie, można powiedzieć nie było i część kierowców odwykła od jazdy w zimowych warunkach.

Na ulicach Nowego Sącza, mimo iż specjalistyczny sprzęt praktycznie nie zjeżdża do bazy, warunki do jazdy są ciężkie. Drogi bardzo szybko po odśnieżeniu, znowu pokrywają się śniegiem. Na terenie miasta są takie ulice, na których nawierzchnia jest czarna, mokra, ale też są i takie, które pokryte są warstwą błota pośniegowego.

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna i zmienia się dosłownie z godziny na godzinę – mówi Jan Kupczak, dyrektor Wydziału Komunalnej Obsługi Miasta Urzędu Miasta w Nowym Sączu. – Są przerwy w opadach śniegu, ale za chwilę sypie on bardzo intensywnie. Na terenie miasta, od godzin nocnych pracuje sprzęt (ciągniki przystosowane do zimowego utrzymania dróg) trzech wykonawców, którzy zostali przez nas wyłonieni do utrzymania przejezdności dróg osiedlowych w Nowym Sączu.

Czytaj też Sądeckie pod śniegiem na powiatowych drogach. Gdzie najgorzej? 

Jak nam powiedział dyrektor Kupczak tych trzech wykonawców odśnieża w mieście łącznie prawie 130 km dróg osiedlowych. Trzeba zaznaczyć, że są to drogi posiadające czwarty standard zimowego utrzymania, a to oznacza, że wykonawca ma obowiązek usunięcia z nich zalegającego śniegu osiem godzin po ustaniu opadów.

Czytaj dalej na następnej stronie TUTAJ

Nowy Sącz: bardzo trudne warunki na drogach. My albo zima
Zima przyszła i to konkretnie. Od wczoraj pada śnieg, okresowo bardzo intensywnie. Walka z białym puchem trwa. Na drogach Nowego Sącza i regionu, mimo, że specjalistyczny sprzęt pracuje na nich nieprzerwanie, od wielu godzin panują bardzo trudne warunki. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i zdjęciu nogi z gazu.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020