Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
20/08/2018 - 10:40

Nowy lek na korki, czyli wydłużony lewoskręt z Barskiej w Witosa. Sprawdzi się?

Władze miasta i drogowcy cały czas serwują sądeczanom kolejne propozycje leków na korki. Tym razem zapowiadają tymczasowe wydłużenie lewoskrętu z Barskiej w Witosa. O co chodzi?

Zapowiedź zmiany układu komunikacyjnego na skrzyżowaniu ulic Barskiej, Witosa i Pieczkowskiego to pokłosie interpelacji radnego Grzegorza Fecko złożonej na ostatniej sesji.

Ta drobna, acz znacząca zmiana może przełożyć się na płynność ruchu w całej okolicy. Skorzystają na niej też ci, co jadą w kierunku Korzennej. Dlaczego?

Zobacz też: Wjazd do Nowego Sącza od Krakowa i Korzennej odkorkowany! MZD zmienił tryb pracy świateł na skrzyżowaniu

- Jeśli wydłużymy lewoskręt przed skrzyżowaniem ze światłami, to ci co chcą skręcić w lewo od strony centrum w Witosa (kierunek Kraków - dop. red.) nie będą blokowali przejazdu tym, co chcą jechać dalej na wprost Barską albo skręcić w prawo w Pieczkowskiego. Rozwiązanie to zasugerowała jedna z mieszkanek z mojego osiedla – wyjaśnia radny, który zaproponował, by to tymczasowe rozwiązanie wprowadzić za pomocą dodatkowych, żółtych linii namalowanych na jezdni.

Zaproponowane rozwiązanie spotkało się z aprobatą władz miasta. Jak zapowiada oficjalnie wiceprezydent Wojciech Piech. – (…) w ulicy Barskiej zostaną wydłużone pasy. Ze względu na nośność nowego obiektu mostowego pasy do lewoskrętu i jazdy na wprost będą kończyły się przed mostem.

Drogowcy zabiorą się za pracę już w najbliższych dniach.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik