Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
10/08/2018 - 12:55

Nowi dyrektorzy w szkołach w Nowym Sączu. Zobacz!

Pierwszy dzwonek tuż, tuż. Za chwilę zacznie się tradycyjna bieganina rodziców i uczniów po księgarniach, antykwariatach i sklepach papierniczych za książkami, zeszytami i szkolnymi przyborami. Do nowego roku szkolnego przygotowują się również dyrektorzy oraz nauczyciele szkół i innych placówek oświatowych w Nowym Sączu. Od 1 września br. w niektórych szkołach pracę rozpoczną nowi dyrektorzy.

Konkursy na stanowisko dyrektora odbyły się w kończącym się właśnie roku szkolnym 2017/2018 w kilkunastu placówkach oświatowych. Niektórym urzędującym dyrektorom szkół, przedszkoli i innych jednostek oświatowych kończyła się pięcioletnia kadencja. Dlatego też prezydent Nowego Sącza musiał ogłosić w tych jednostkach konkursy, które wyłoniły osoby chcące nimi kierować.

Część dyrektorów zdecydowała się też przejść na emeryturę. W związku z tym zmiany nastąpiły w kilku placówkach.

- Od 1 września br. prezydent Ryszard Nowak powierzył pełnienie funkcji nowym dyrektorom – mówi Józef Klimek, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Zobacz także: Wiemy, kto będzie kierował od września sądeckimi szkołami i przedszkolami

Poznajmy te osoby:

Szkołą Podstawową nr 14 pokieruje Renata Gajdosz. Poprzednia pani dyrektor Irmina Michałowicz-Hajduk zrezygnowała z pełnienia funkcji na własną prośbę.

Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 17 została Renata Czop. Jej poprzedniczka – pani Mieczysława Nieć przechodzi z nowym rokiem szkolnym na emeryturę.

Zmiany nastąpiły również w Szkole Podstawowej nr 21 im. św. Jana Pawła II. Od momentu uruchomienia tej szkoły na osiedlu Wojska Polskiego kierowała nią pani dyrektor Halina Węgrzyn, która współtworzyła tę placówkę. Za kilkanaście dni przejdzie na emeryturę. Szkołę poprowadzi dalej pani Beata Mac, nauczycielka historii, która od wielu lat pracuje w tej szkole.

W Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu też nastąpiły zmiany. Dyrektor Antonina Dzikowska od 1 września przechodzi na emeryturę. Teraz konkurs na stanowisko dyrektora wygrał Sławomir Szczerkowski, komendant głównym Związku Strzeleckiego "Strzelec" O.S.W. Jest on nauczycielem wychowania obronnego.

[email protected], fot. arch. Sadeczanin.info., UM w Nowym Sączu.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu