Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
07/07/2018 - 08:25

Nocna akcja ratownicza na DK 75. O mało nie doszło do kolejnej tragedii

Cud, że nie doszło dzisiejszej nocy do kolejnej tragedii na drodze krajowej nr 75 w Witowicach Dolnych. Sześć osób może mówić o ogromnym szczęściu.

Na „krajówce” zderzyły się dwa samochody osobowe marki Skoda Octavia i BMW. Stało się to w pobliżu miejsca, gdzie stykają się dwa powiaty: nowosądecki i brzeski. Było dwadzieścia minut po północy.

Ten odcinek DK 75 w gminie Łososina Dolna cieszy się, niestety złą sławą. Wielokrotnie dochodziło w tym miejscu do tragedii.

Skodą Octavią z rejestracją województwa kujawsko-pomorskiego podróżowały cztery osoby, w tym dwoje dzieci w wielu sześciu i ośmiu lat, natomiast w BMW jechały dwie osoby dorosłe.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta, która kierowała Skodą Octvią zjechała nagle na przeciwległy pas ruch i tam doszło do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem BMW.

Na pomoc pospieszyły dwie karetki pogotowia i strażacy PSP oraz OSP z Nowego Sącza, Łososiny Dolnej i Rożnowa, a także dwóch ratowników z OSP Grupy Ratownictwa Specjalnego Nowy Sącz, którzy praktycznie najechali na wypadek. Dotarli też ratownicy z sąsiedniego powiatu brzeskiego: z Czchowa i Jurkowa. Kiedy na miejscu zdarzenia pracowały służby ratownicze droga krajowa była całkowicie zablokowana.

Służby medyczne przebadały na miejscu uczestników wypadku. Podróżujący tymi samochodami mogą mówić o wielkim szczęściu.

Ranny został kierowca BMW. Nikt nie został zabrany do szpitala.

[email protected], Fot. OSP Łososina Dolna, PSP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu