Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
17/04/2023 - 11:30

Nieszczęście przyszło do niego w środku dnia. Z jego życia zostały tylko zgliszcza [ZDJĘCIA]

Po moim życiu zostały tylko zgliszcza – mówi z rozpaczą Stanisław Chmielowski, który stracił w pożarze dom. Los przyniósł mu nieszczęście w wielkanocny poniedziałek. Wszystko strawił ogień. On sam cudem ocalał.

Cudem uszedł z życiem

Nieszczęście przyszło do niego w środku dnia, w wielkanocny poniedziałek. Był w domu, kiedy wybuchł pożar. To prawdziwy cud że żyje, bo w drewnianym budynku, który błyskawicznie strawił ogień, były cztery butle z gazem. Szybko zdołali wynieść je strażacy. Jeszcze przed ich przyjazdem wydostał się z tej straszliwej pułapki.

Potem mógł już tylko patrzeć jak wszystko trawi ogień

Domu, ani tego co było w środku, nie udało się uratować. - Właściwie po moim obecnym życiu pozostały tylko zgliszcza – mówi  z rozpaczą Stanisław Chmielowski. -  Odczucie straty jest ogromne nie tylko tej materialnej, ale także sentymentalnej. Dom strawiony przez ogień był domem, w którym spędziłem całe swoje życie. Dlatego moim największym pragnieniem jest móc wrócić do mojego miejsca na ziemi.

Czy Stanisław Chmielowski zdoła odbudować dom i swoje życie? 

Wszystko zależy od ludzi dobrej woli. Sam z tym nieszczęściem nie jest w stanie sobie poradzić.   

- Niestety, dla mnie samego będzie to bardzo dużym wyzwaniem. Z mocną wiarą w istniejące jeszcze dobro, zdecydowałem się utworzyć zbiórkę i poprosić o wsparcie.

Każda pomoc będzie miała dla mnie ogromne znaczenie i już teraz z całego serca za nią dziękuję – mówi z nadzieją Stanisław Chmielowski. ([email protected]) fot. OSP Laskowa

Życie Stanisława Chmielowskiego zamieniło się w zgliszcza
Pożar wybuchł w środku dnia


Dziękujemy za przesłanie błędu