Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
13/09/2021 - 16:25

Niebo w gębie z Zagorzyna. Komisja konkursu kulinarnego nie miała wątpliwości

Ich kapuśniorka z grzybami przygotowana przez Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich "Nasza Ziemia Zagorzyn" zdystansowała inne potrawy kulinarne, które świetne kucharki z Kół Gospodyń Wiejskich z całej Sądecczyzny przywiozły do Piwnicznej Zdroju, który zdominował ostatni weekend na Sądecczyźnie. Inne były takie, że „palce lizać”, ale kapuśniorka była niepowtarzalna.

Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich "Nasza Ziemia Zagorzyn" postawiło, jak zawsze, na stare, babcine receptury, przekazywane rodzinnie w Zagorzynie, w gminie Łącko od pokoleń. „Kapuśniorka”, którą w zagorzyńskich domach, babcie, matki, córki gotowały od wieków jest nadal potrawą, która jest w nich podawana.

W tym roku konkurs kulinarny „Tradycyjna Potrawa Sądecka” był organizowany w ramach 12. Festiwalu Biegowego po raz pierwszy. Pierwszy konkurs kulinarny i nowe miejsce dla 12. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej zdroju to był strzał w przysłowiową dziesiątkę.

Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich "Nasza Ziemia Zagorzyn" z Zagorzyna przyjechało do Piwnicznej Zdroju przyjechało z wieloma przysmakami, ale to właśnie „Kapuśniorka z grzybami” podbiła serce komisji konkursowej. A to przełożyło się na czek na kwotę ośmiuset złotych. 

To potrawa, która w Zagorzynie ma wielowiekową tradycję. - To była potrawa, która dominowała dawniej w niezamożnych domach. Podstawa do tej zupy to sok z kapusty, suszone grzyby, śmietana, koperek i dużo serca, by tę potrawę przygotować – mówi Monika Bednarz.

„Kapuśniorka z grzybami” gości na wigilijnym stole w zagorzyńskich domach, ale też gotowana jest nie tylko od święta. - Bardzo cieszymy się z tej nagrody. Naprawdę jej się nie spodziewaliśmy – dodają Agata Kurzeja. Na co członkinie stowarzyszenia przeznaczą nagrodę? O tym w materiale filmowym. (i.michale[email protected]), fot. Iga Michalec, film: Krzysztof Stachura.

„Niebo w ustach” z Zagorzyna. Komisja konkursu kulinarnego rozpływa się nad smakiem tej potrawy
Ich „Kapuśniorka z grzybami” przygotowana przez Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich "Nasza Ziemia Zagorzyn" można powiedzieć, zdystansowała inne potrawy kulinarne, które świetne kucharki z Kół Gospodyń Wiejskich z całej Sądecczyzny przywiozły do Piwnicznej Zdroju, który zdominował ostatni weekend na Sądecczyźnie. Inne były takie, że „palce lizać”, ale „Kapuśniorka” była niepowtarzalna.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu