Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
19/07/2022 - 11:40

Nie żyje młody mężczyzna. Jego zwłoki leżały w górach od dłuższego czasu

Kim był i ile miał lat nieszczęśnik, którego ciało zostało znalezione dzisiaj rano w rejonie masywu Giewontu w Tatrach? Czy to był nieszczęśliwy wypadek czy samobójstwo? Od jak dawna mężczyzna nie żyje? Na te wszystkie pytania próbują znaleźć odpowiedź śledczy, którzy w tej chwili wykonują czynności dochodzeniowe na lądowisku Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ciało turysty zostało znalezione dzisiaj rano w rejonie masywu Giewontu. Ratownicy górscy za pomocą śmigłowca przetransportowali je do Zakopanego. Stan zwłok wskazywał na to, że ciało leżało w górach już od dłuższego czasu, a do śmierci doszło kilka tygodni temu.

- Wprawdzie przy denacie ujawniono dokumenty, ale trzeba je zweryfikować. To młody mężczyzna, obcokrajowiec. Przyczyną zgonu mógł być upadek z wysokości – powiedział Tygodnikowi Podhalańskiemu Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Zobacz też Nieszczęśliwy wypadek w górach. Turystka spadła z wyciągu krzesełkowego 

Śledczy zabezpieczyli ciało mężczyzny. W najbliższych dnia zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, której wyniki pomogą w ustaleniu dokładnych przyczyn i okoliczności tej tragedii. ([email protected] Fot. Ilustracyjna Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu