Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lutego. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana
14/12/2021 - 13:10

Nie żyje Jarosław Gliński, znany dyrektor i radny. Odszedł w młodym wieku

To kolejne w ostatnim czasie bardzo smutne informacje. W wieku 47 lat zmarł Jarosław Gliński, były dyrektor Szkoły Podstawowej w Koniuszowej oraz radny Grybowa i powiatu nowosądeckiego. Był człowiekiem zaangażowanym w życie lokalnej społeczności.

fot.: Jarosław Gliński - facebook

Przykro jest informować o śmierci znanej i zasłużonej osoby. Zwłaszcza jeśli odchodzi w młodym. Nie tak dawno zmarł Władysław Mrożek, były przewodniczący Rady Miasta Grybów. Tym razem odeszła kolejna osoba związana z grybowskim samorządem.

W wieku 47 lat zmarł Jarosław Gliński. Od 2010 do 2019 roku był dyrektorem Zespołu Szkół w Koniuszowej, gdzie uczył matematyki i informatyki. Pracował również w Krużlowej Wyżnej, Binczarowej i Wawrzce oraz uczył kilku przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie. Oprócz tego był referentem w  Zespole Szkół i Placówek w Piwnicznej Zdroju.

- Praca w Zespole Szkół w Koniuszowej daje mi wiele szans i możliwości kreowania przedsięwzięć na dosyć szeroką skalę. Jednym z moich pomysłów jest organizowanie rajdów pieszych im. gen. Franciszka Gągora, który jest patronem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Koniuszowej – mówił kilka lat temu w wywiadzie dla "Sądeczanina".

- Dzięki dobrej współpracy z PTTK Oddział Beskid w Nowym Sączu, w 2012 roku szlak turystyczny Nowy Sącz - Koniuszowa - Ptaszkowa otrzymał imię gen. Franciszka Gągora i odtąd uczniowie różnych szkół oraz zaproszeni goście przemierzają go w różnych kierunkach – dodawał. Zobacz także: Burmistrz Grybowa wspomina śp. Jarosława Glińskiego. Znamy datę pogrzebu

Działalność publiczną rozpoczął w 2006 roku, gdy objął mandat radnego Rady Powiatu Nowosądeckiego. Kolejnym krokiem było założenie w 2007 roku Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej "Porozumienie Grybowskie". Do 2011 roku był przewodniczącym  Zarządu Osiedla Śródmieście w Grybowie.

Zasiadał także w grybowskiej radzie miasta. W 2015 roku zastąpił w niej, w wyniku wyborów uzupełniających, Kazimierza Solarza. Próbował swoich sił także w „wielkiej polityce”, kandydując do sejmu z list Kukiz’15. ([email protected], fot.: Jarosław Gliński - facebook, źródło: Grybów24)Dziękujemy za przesłanie błędu