Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
30/12/2019 - 15:55

Nie było jednomyślności, ale radni przyjęli program osłonowy na 2020 rok

Kluczowym punktem wznowionej sesji Rady Miasta był program osłonowy dla mieszkańców Nowego Sącza do wody i ścieków. W latach ubiegłych dopłaty obejmowały wszystkich Nowosądeczan. W głosowaniu nie było jednomyślności.

Podczas pierwszej części sesji radni z opozycji wobec prezydenta, czyli klubu „Prawo i Sprawiedliwość - Wybieram Nowy Sącz”, krytykowali program apelując o przywrócenie dopłat do wody i ścieków dla wszystkich mieszkańców miasta. Po wznowieniu obrad nie było dyskusji, tylko od razu rajcy przeszli do głosowania.

Zobacz: Opozycyjni radni nie zostawili suchej nitki na prezydenckim programie osłonowym

Za przyjęciem uchwały było 15 radnych, a byli to: Artur Czernecki, Dawid Dumana, Krzysztof Dyrek, Grzegorz Fecko, Tadeusz Gajdosz, Leszek Gieniec, Józef Hojnor, Janusz Kwiatkowski, Grzegorz Ledziński, Ilona Orzeł, Jakub Prokopowicz, Maciej Prostko, Krystyna Witkowska, Leszek Zegzda i Krzysztof Ziaja.

Od głosu wstrzymali się: Krzysztof Głuc, Barbara Jurowicz, Michał Kądziołka, Iwona Mularczyk, Andrzej Pancerz oraz Maciej Rogóż. Nie głosowała Teresa Cabała, natomiast Wojciech Piech był nieobecny.

Program osłonowy ma być wsparciem dla mieszkańców ponoszących wysokie koszty opłat za wodę i ścieki, czyli dla tych spełniających kryterium dochodowe wyliczone zgodnie z Ustawą o Pomocy Społecznej.  

Zobacz: Ostatnia sesja w 2019 roku z programem osłonowym

W przypadku osoby samotnie gospodarującej, to kryterium wynosi 1 400,00 zł (brutto), a w przypadku osoby w rodzinie dochód będzie wynosił 1 056,00 zł (brutto). Taką pomoc można będzie uzyskać raz na trzy miesiące.

(MŚ). Fot. Adrian MaraśDziękujemy za przesłanie błędu