Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
01/07/2020 - 16:05

Nie będą wspominali tego wesela dobrze. Są chorzy w jednej z firm w Nowym Sączu

W jednej z dużych firm w Nowym Sączu, u trzech osób tam pracujących wynik testu na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, zamknięte zostało także jedno z niepublicznych sądeckich przedszkoli.

Niestety zwiększa się liczba osób zakażonych groźnym wirusem z Wuhan wśród uczestników wesela, które odbyło się w Boże Ciało (11 czerwca) w Nawojowej koło Nowego Sącza. Dwa dni temu informowaliśmy, że wirus z Wuhan potwierdzono u dziewięciu sądeczan i u trzech gości weselnych z powiatu gorlickiego.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie wynika, że w przyjęciu weselnym w Nawojowej, w którym, jak się okazało, uczestniczyły osoby zakażone koronawirusem, brało udział około 140 gości.

- Okazało się, że zakażonych było dwudziestu uczestników tego przyjęcia weselnego – mówi Dominika Łatak-Glonek rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krakowie. – Obecnie mamy z tego ogniska łącznie 42 zakażone osoby. Kolejne dwadzieścia dwa potwierdzone przypadki są to osoby z tzw. kontaktu. Z tych 42 potwierdzonych przypadków trzy są hospitalizowane, 39 jest objętych izolacją domową.

W weselu tym, jak się dowiedzieliśmy uczestniczyli też mieszkańcy powiatu gorlickiego. W przypadku tych mieszkańców tamtejsza Powiatowa Stacja Sanitarno -Epidemiologiczna w Gorlicach prowadzi postępowanie epidemiologiczne.

- Na wspomnianym przyjęciu weselnym brało udział jedenastu mieszkańców powiatu gorlickiego – mówi Jadwiga Wójtowicz, powiatowy inspektor sanitarny w Gorlicach. – Po przeprowadzeniu wywiadu epidemiologicznego pod naszą opieką znalazło się łącznie 45 osób. Wszyscy zostali objęci kwarantanną. Z tej liczy 28 z nich zostało skierowanych na testy na obecność koronawirusa.

Jaką mamy teraz sytuację? U trzech osób test na obecność koronawirusa dał pozytywny wynik, czternaście ma wynik negatywny. W przypadku 11 gorlicki Sanepid czeka na wynik. - Obecnie kwarantanną jest objętych dwadzieścia osób, a trzy mają izolację domową – dodaje nasza rozmówczyni.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie zostało również zamknięte jedno z niepublicznych przedszkoli w Nowym Sączu. Według naszym, nieoficjalnych informacji zakażenie COVID-19 miało zostać potwierdzone u rodzica jednego z dzieci uczęszczających do tej placówki.

Czytaj dalej na następnej stronie:Dziękujemy za przesłanie błędu